Przed długo wyczekiwaną kolejną edycją siatkarskiej Ligi Narodów FIVB Kanada pod przewodnictwem nowego trenera Toumasa Sammelvuo spotka się z reprezentacją Brazylii!

Zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie pomiędzy obiema reprezentacjami zostanie rozegrany w Gatineau nieopodal Quebecu – 1 i 2 czerwca o godz.19 (czasu kanadyjskiego).

Cztery dni później kanadyjska miejscowość Ottawa będzie gospodarzem pierwszego tygodnia turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów 2023, który potrwa do 11 czerwca. Obok gospodarzy oraz Brazylii w turnieju wezmą udział drużyny m.in Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Włoch, Kuby oraz Niemiec.

TRENER ZAKSY OBEJMIE REPREZENTACJĘ

Trenowanie reprezentacji Kanady latem to będzie dla mnie kolejne duże wyzwanie. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować klubowi i Prezesowi za zrozumienie. Wierzę, że będziemy potrafili stworzyć współpracę pomiędzy ZAKSĄ, a kanadyjską drużyną narodową. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na moją pracę w ZAKSIE – przyznał szkoleniowiec mówiąc o nowym wyzwaniu i swobodzie w łączeniu dwóch funkcji .

Trener Sammelvuo z entuzjazmem podchodzi do nowego wyzwani. – Chciałbym także podziękować kanadyjskiej federacji za zaufanie i powierzenie mi projektu w postaci drużyny narodowej. My trenerzy kochamy pracować, więc kolejnego lata chcę być jeszcze lepszy, uczyć się nowych rzeczy i to dla mnie świetne wyzwanie. Drużyna jest ambitna, z zapleczem wielu młodych zawodników, dlatego praca z nimi będzie interesująca.

RENAN DAL ZOTTO OGŁOSIŁ SZEROKĄ KADRĘ BRAZYLII

Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej (CBV) ogłosiła nazwiska siatkarzy, których wybrał Renan Dal Zotto na początek sezonu reprezentacyjnego.

Wśród zawodników, którzy zawitają do brazylijskiej kadry jest kilku siatkarzy, którzy występują obecnie w lidze francuskiej, tacy jak Abouba (Tours) i Chizoba (Nantes), rozgrywający Thiaguinho (Montpellier), przyjmujący João Rafael (Tours) i środkowy Aracaju (Tours). Kolejnym reprezentantem ligi francuskiej na liście jest libero Thales z Chaumont.

Na uwagę zasługuje również obecność młodych Arthura Bento i Thiery’ego, którzy obecnie trenują w Saquarema z brazylijską drużyną do lat 21. Dwaj siatkarze poprosili o rezygnację z występów w kadrze narodowej. To Franco z Vedacit Guarulhos i Douglas Souza z Farma Conde/São José.