Reprezentacja Polski U-17 w najbliższą niedzielę rozpocznie udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w Estonii. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Anglii. Początek spotkania o godzinie 12.

Awans do finałów mistrzostw Europy to powrót młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet do europejskiej elity po pięciu latach przerwy. W roku 2018 kadra do lat 17. zajęła 7. miejsce, w roku 2013 natomiast wywalczyła złoty medal tej imprezy.

Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza czeka nie lada wyzwanie. W pierwszym swoim spotkaniu na ME zmierzą się bowiem z Młodymi Lwicami. W roli faworyta na murawę Voru Stadium w Tallinie wybiegną podopieczne Mo Marley, ale Biało-Czerwone zdają sobie sprawę, że każdy zdobyty punkt może być na wagę złota.

Młode Lwice zapewniły sobie miejsce w finałach EURO po przejściu dwóch etapów kwalifikacji w marcu i październiku ubiegłego roku, wygrywając po drodze pięć z sześciu meczów (remis z reprezentacją Norwegii 1:1). Ze względów osobistych drużyny angielskiej nie poprowadzi ich główna trenerka Natalie Henderson. Największą gwiazdą drużyny jest natomiast Ava Baker (Leicester City), która w samym eliminacjach strzeliła aż 9 goli. Jak będzie na samym turnieju?

Reprezentacja Anglii ostatni raz na mistrzostwach Europy zaprezentowała w 2019 roku, wtedy odpadła już w fazie grupowej rozgrywek. Jak będzie teraz?

Mecz Polska – Anglia w ramach turnieju finałowego Mistrzostw Europy do lat 17 pokaże Telewizja Polska. Mecz skomentują Michał Zawacki i Joanna Tokarska.

Najciekawszym meczem dnia powinno byc starcie drużyn, które w zeszłym roku zagrały ze sobą w wielkim finale, czyli Hiszpania oraz Niemcy. Tytułu sprzed roku broni reprezentacja Niemiec.