Reprezentacja Polski u17 kobiet przegrała w swoim pierwszym spotkaniu na ME w tej kategorii wiekowej z Młodymi Lwicami 2:1. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobyła w doliczonym czasie drugiej połowy Wiktoria Kuprowska.

Przebieg spotkania:

4′ Anglia prowadzi 1:0! A bramkę zdobywa piłkarka Arsenalu – Sophie Augyemang!

6′ Żółta kartka dla Roksany Jagodzińskiej za faul na bramkarce Poor

11′ Rzut rożny dla Polski

16′ Jagodzińska przegrywa starcie sam na sam z bramkarką Poor

22′ Anglia prowadzi już 2:0! Błąd naszej bramkarki Urbańczyk, która nie porozumiała się z Kiełczewską, po czym bramkę zdobywa po raz drugi w tym meczu – Agyemang!

24′ Szymczak indywidualnie, odważnie weszła z piłką w formację obronną Angielek. Jednak nie oddaje strzału

26′ Faul na Cyraniak i rzut wolny dla Polski! Po którym strzał Szymczak pewnie broni Poor

29′ Po wrzutce z rzutu rożnego oddajemy strzał celny głową! Jednak Poor na posterunku!

33′ Strzał Ave Baker obroniony przez Urbańczyk

Statystyka w rzutach rożnych 2:1 dla Polski

35′ Rzut karny dla Polski! Po faulu na Sylwii Araśniewicz, z boiska po otrzymaniu czerwonej kartki wylatuje Ward (Anglia)

37′ Niewykorzystany rzut karny! Poor broni strzał Magdaleny Półrolniczak!

42′ Po indywidualnej akcji Guzik, mamy kolejny rzut rożny dla Polski!

45’+8 Sędzia spotkania dolicza aż 8 minut do podstawowego czasu gry!

53′ Kolejna niewykorzystana sytuacja Angielek

Koniec pierwszej połowy Anglia prowadzi z Polską 2:0 (po dwóch bramkach Augyemang).

Statystyka celnych strzałów na korzyść Angielek 4:2

46′ Rozpoczynamy drugą połowę spotkania

Zmiany w drugiej połowie w składzie Polski: Schodzą z boiska kolejno: Piekarska, Półrolniczak oraz Jagodzińska

49′ Kolejna sytuacja Polek niewykorzystana, tym razem strzał niecelny kapitan Polek – Cyraniak

55′ Żółtą kartka za faul na Habert otrzymuje Emilia Szymczak

59′ Strzał Witek celny po zamieszaniu w polu karnym Angielek

63′ Żółta kartka dla Augyemang! Za faul na Cyraniak

Zmiany w składzie Anglii! Schodzi z boiska m.in strzelczyni dwóch bramek – Michelle Augyemang!

72′ Strzał Cyraniak bardzo dobrze broni Poor

Statystyka w rzutach rożnych 5:1 dla Polski

Nasz komentarz: W drugiej połowie więcej jest gry przerywanej i mniej sytuacji do zdobycia bramki!

86′ Prostopadła piłka do Ave Baker przerwana przez naszą bramkarkę

Podwójna zmiana w reprezentacji Anglii! Schodzą z boiska m.in kapitan Alexia Potter oraz napastniczka Leicester City – Ave Baker

90’+8 Sędzia meczu dolicza 8 minut do podstawowego czasu drugiej połowy!

92′ Bramka dla Polski! Strzał z pierwszej piłki Kuprowskiej po dośrodkowaniu Sikory! Polki strzelają bramkę kontaktową!

95′ Żółta kartka dla Poor! Za opóźnianie gry

96′ Żółta kartka dla Fisher!

97′ Strzał Kuprowskiej celny, ale bez problemu broni Poor!

Koniec meczu! Reprezentacja Anglii u-17 pokonuje w pierwszym swoim spotkaniu na ME reprezentację Polski 2:1 (2:0). Następnym przeciwnikiem Młodych Lwic będzie Szwecja, która przegrała swoje pierwsze spotkanie grupowe z Francuzkami aż 3:0. (wszystkie bramki zdobyte przez Trójkolorowe w drugiej połowie spotkania). Polki natomiast podejmą lidera grupy – Francję! Trzymamy za nasze biało-czerwone kciuki!