Hiszpania, Szwajcaria, Francja oraz Anglia odniosły pierwsze zwycięstwa w rozpoczynających się w niedzielę tegorocznych mistrzostwach Europy UEFA kobiet do lat 17 2023, które rozgrywane są w Estonii.

2.kolejka (środa 17 maj 2023)

Grupa A: Estonia – Niemcy 16:00 (Kadriorg Stadium, Tallinn)

Zarówno gospodarze tegorocznych mistrzostw jak i obrończynie tytułu – Niemcy tegoroczny turniej o mistrzostwo Europy do lat 17 rozpoczęły od porażki. Wydaje się że Estonki w tej grupie są dostarczycielem punktów i nie powinny mieć nasze zachodnie sąsiadki problemu z pokonaniem ich.

Grupa A: Hiszpania – Szwajcaria 18:00 (Lilleküla Stadium, Tallinn)

Reprezentantka hiszpańskiej drużyny – Vicky Lopez, która przegrała zeszłoroczny bój o złoto z Niemkami, w tym dokonała rewanżu na nich i strzeliła dwukrotnie do niemieckiej bramki. Ponadto zdobyta bramka już w 50 sekundzie spotkania przejdzie do historii ME jako najszybciej zdobyta w dziejach tego turnieju. Szwajcarki natomiast pewnie w pierwszym meczu tego turnieju pokonały Estonki aż 4:0. Weryfikacja ich formy przyjdzie właśnie na mecz z Hiszpankami i wtedy okaże się na ile mocny jest zespół składających się z zawodniczek, które mają już doświadczenie gry w elitarnej Lidze Mistrzów UEFA (Leel Egli).

  • Hiszpania przejdzie (jako zwycięzca grupy), jeśli pokona Szwajcarię, a Estonia nie pokona Niemiec.
  • Szwajcaria przejdzie (jako zwycięzca grupy), jeśli pokona Hiszpanię, a Niemcy nie pokonają Estonii.
MiejsceDrużynaMeczZwycięstwoRemisPorażka+/-Pkt.
1Szwajcaria1100+43
2Hiszpania1100+23
3Niemcy1001-20
4Estonia1001-40
* dwie pierwsze drużyny w grupie awansują do półfinału ME

Grupa B: Polska – Francja 12:00 (Võru Stadium, Võru)

Reprezentacja Polski przegrała swoje pierwsze spotkanie na tegorocznych ME. Mimo że od 35 minuty Polki grały w przewadze jednej zawodniczki oraz nie wykorzystały rzutu karnego. Gdyby nie skuteczność być może Biało-Czerwone byłyby jedyną drużyną, która by sprawiła niespodziankę urywając punkty bardziej utytułowanej drużynie. Niestety tak też się nie stało i mecz z Francją jest decydującym o ich dalszych losach w turnieju. Francuzki natomiast w pierwszym spotkaniu grupowym okazały się lepsze od Szwecji, zdobywając wszystkie trzy bramki w drugiej połowie spotkania.

  • Francja przejdzie, jeśli pokona Polskę, a Szwecja nie pokona Anglii.
  • Polska wypadnie z rywalizacji, jeśli przegra z Francją, a Szwecja nie pokona Anglii.

Grupa B: Szwecja – Anglia 18:00 (Lilleküla Stadium, Tallinn)

Szwedki w starciu z Francuzkami nie miały absolutnie żadnych szans. W pierwszej połowie jeszcze dzielnie walczyły utrzymując bezbramkowy remis, jednak w drugiej połowie straciły aż trzy bramki. Ta statystyka mówi wszystko 22 francuskie strzały, przy tylko trzech celnych Szwedek w całym spotkaniu. Młode lwice natomiast zaczęły turniej od zwycięstwa nad Polską 2:1. Dwie bramki dla angielskiego zespołu zdobyła Michelle Agyemang z Arsenalu Londyn. Mimo że od 35 minuty grały w dziesiątkę zdołały utrzymać korzystny wynik. Wielkie brawa za obroniony karny należy się Sophie Poor, która w całym meczu dała się pokonać tylko raz w doliczonym czasie drugiej połowy.

  • Anglia przejdzie, jeśli pokona Szwecję, a Polska nie pokona Francji.
  • Szwecja wypadnie z rywalizacji, jeśli przegra z Anglią, a Polska nie pokona Francji.
Miejsce DrużynaMeczZwycięstwoRemisPorażka+/-Pkt.
1Francja1100+33
2Anglia1100+13
3Polska1001-10
4Szwecja1001-30
*dwie pierwsze drużyny w grupie awansują do półfinału ME

Podoba Ci się to co robimy? Możesz wesprzeć nas na PayPal: pawma35@wp.pl.