W środę obie reprezentacje Polski u-17 kobiet i mężczyzn rozegrają swoje spotkania w ramach fazy grupowej Mistrzostw Europy.

Polska – Francja godz. 11:55 transmisja w TVP Sport

Komentarz: Michał Zawacki, Joanna Tokarska

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w pierwszym meczu w finałach mistrzostw Europy w Estonii, mimo dobrej gry, przegrała 1:2 z Anglią. W środę o godzinie 12 (transmisja w TVP Sport) biało-czerwone czeka kluczowy mecz z Francją, która wygrała ze Szwecją 3:0. – Sztuką jest teraz zachować stabilność i równowagę, wykorzystując złość sportową i chęć zwycięstwa po przegranym meczu. Wierzę, że da to energię i moc na spotkanie z Francją – mówi selekcjoner Marcin Kasprowicz.

W razie porażki Polek i braku zwycięstwa Szwedek w wieczornym starciu z Angielkami, młode piłkarki z naszego kraju przed sobotnim meczem ze Skandynawkami nie będą miały już szans na awans do półfinału.

Euro U17 kobiet, mecz Polska – Francja (szczegóły transmisji na żywo)

Kiedy i o której mecz: środa, 17 maja o godzinie 12:00
Kto skomentuje:
 Michał Zawacki, Joanna Tokarska
Transmisja:
 studio od godz. 11:55 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, HbbTV, Smart TV

Polska – Irlandia godz. 16:05 transmisja w TVP Sport

Komentarz: Aleksander Roj, Marek Wasiluk

W środę potencjalni następcy m.in Roberta Lewandowskiego rozpoczynają Mistrzostwa Europy meczem z reprezentacją Irlandii. Biało-czerwoni trafili do grupy A, gdzie zmierzą się z gospodarzami turnieju, Węgrami oraz z Walią.

Irlandczycy wyglądają dobrze z przodu, grają ofensywną piłkę i… może to nam pasować. Wyglądają słabo w defensywie, mają tam straszne wyrwy i potrafili to wykorzystać nawet Cypryjczycy, którzy w eliminacjach mogli sprawić im psikusa – opowiada Jacek Kulig (właściciel i założyciel strony „Football Talent Scout”), który stwierdza, na kogo Polacy muszą szczególnie uważać w pierwszym meczu czempionatu.

Na pewno mają kim postraszyć w ofensywie. Wyróżnia się Mason Melia, rocznik 2007, czyli młodszy od większości. Za jego plecami gra 16-letni Naj Razi, zawodnik o algierskich korzeniach, ofensywny pomocnik, bardzo silny, pracowity. Ta dwójka może nam sprawić najwięcej kłopotów, choć podsumowując, obrona Irlandii mnie nie przekonuje. Za każdym razem, gdy ich widziałem, zdarzały im się wylewy w tyłach.

Euro U17, mecz Polska – Irlandia [szczegóły transmisji na żywo]

Kiedy i o której mecz: środa, 17 maja o godzinie 16:30
Kto skomentuje:
 Aleksander Roj, Marek Wasiluk
Prowadzący studio: 
Mariusz Jankowski
Reporter: 
Hubert Bugaj
Goście/eksperci: 
Rafał Ulatowski, Tomasz Włodarek
Transmisja:
 studio od godz. 16:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, HbbTV, Smart TV