Każda z drużyn uczestniczących w tegorocznym Euro rozegrała już po jednym spotkaniu fazy grupowej. Druga kolejka zmagań zostanie rozegrana w nadchodzący weekend. Polska wtedy zmierzy się z gospodarzami turnieju Węgrami. Transmisja z meczu od 20 w TVP Sport!

Grupa A:

Polska – Irlandia 5:1

Węgry – Walia 3:0

Walia w debiutanckim spotkaniu na EURO poniosła porażkę z gospodarzami turnieju Węgrami aż 0:3. Polska natomiast po dublecie Mateusza Skoczylasa, odnotowała imponujące zwycięstwo nad Irlandią aż 5:1.

Grupa C:

Szkocja – Francja 1:3

Portugalia – Niemcy 0:4

Aktualni mistrzowie Europy Francuzi pokonali Szkocję 3:1 w swoim pierwszym meczu grupy C w Debreczynie. Niemcy natomiast po dublecie Roberta Ramsaka pokonali aż 4:0 reprezentację Portugalii.

Grupa B:

Serbia – Słowenia 2:4

Włochy – Hiszpania 1:2

Hiszpanie mimo że przegrywali w tym spotkaniu, odnieśli ostatecznie zwycięstwo nad Włochami 2:1. Marco Guii okazał się strzelcem obydwu bramek dla drużyny La Roja. W Telkach natomiast doszło do małej niespodzianki gdzie skazywani na pożarcie w grupie śmierci Słoweńcy okazali się lepsi od reprezentacji Serbii, aplikując im już po pierwszej połowie trzy bramki.

Grupa D:

Szwajcaria – Holandia 2:0

Chorwacja – Anglia 0:1

Wicemistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej sprzed roku zaliczyli falstart, ponosząc porażkę ze Szwajcarią. Wynik w tym spotkaniu powinien być wyższy, ale dwóch rzutów karnych nie wykorzystali Helweci. Anglicy natomiast po golu Ethana Nwaneriego w ósmej minucie spotkania pokonali reprezentację Chorwacji 1:0.

Terminarz spotkań drugiej kolejki spotkań:

Grupa A:

Irlandia – Walia sobota, godz. 16:30

Węgry – Polska sobota, godz. 20:00

Grupa C:

Portugalia – Szkocja sobota, godz. 15:00

Francja – Niemcy sobota, godz. 20:00

Grupa B:

Hiszpania – Słowenia niedziela, godz. 16:30

Serbia – Włochy niedziela, godz. 20:00

Grupa D:

Chorwacja – Szwajcaria niedziela, godz. 16:30

Holandia – Anglia niedziela, godz. 20:00