W najciekawszym meczu pierwszej kolejki fazy grupowej MŚ do lat 20 Włosi okazali się lepsi od Canarinhos, wygrywając to spotkanie 3:2.

Zwycięstwo gospodarzy turnieju oraz Amerykanów

Uzbekistan był bardzo blisko sprawienia niespodzianki, prowadząc w meczu otwarcia z gospodarzami turnieju Argentyną 1:0. Jednak Albicelestes zdołały jeszcze w pierwszej połowie odwrócić losy tego meczu po bramkach Alejo Veliza oraz Valentina Carboni. Mistrzowie Azji do lat 20 z tego roku będą chcieli sobie odbić porażkę, gdy we wtorek podejmą zespół Nowej Zelandii, która w innym grupy A rozprawiła się z Gwatemalą 1:0 (0:0).

Grupa A:

1. Argentyna 3 pkt.
  2. Nowa Zelandia 3 pkt.
  3. Uzbekistan 0 pkt.
  4. Gwatemala 0 pkt.

W grupie B Stany Zjednoczone pokonały na otwarcie Ekwador 1:0 (0:0) po strzelonej bramce w samej końcówce spotkania, a Słowacja nie dała szans reprezentacji Fidżi wygrywając z nią 4:0.

Grupa B:

1. Słowacja 3 pkt.
  2. USA 3 pkt.
  3. Ekwador 0 pkt.
  4. Fidżi 0 pkt.

Porażka pięciokrotnych mistrzów świata do lat 20

W pierwszej kolejce zmagań grupy C Japonia po bramce Kuryu Matsukiego pokonała reprezentację Senegalu 1:0. W środę Japonia zmierzy się z Kolumbią, która pokonała Izrael 2:1, zdobywając zwycięską bramkę w 90 minucie spotkania.

Grupa C:

1. Kolumbia 3 pkt.
  2. Japonia 3 pkt.
  3. Izrael 0 pkt.
  4. Senegal 0 pkt.

Brazylijczycy po nieobecności w dwóch ostatnich edycjach w FIFA World Cup u-20, powrócili do rywalizacji o młodzieżowe MŚ. Jednak w meczu otwarcia nie ustrzegli się błędów i przegrali prestiżowe spotkanie z Włochami 3:2, tracąc wszystkie trzy bramki w pierwszej połowie spotkania. W innym meczu grupy D Nigeria pokonała debiutanta w tym turnieju – Dominikanę 2:1.