W środę podopieczne Stefano Lavariniego rozpoczną zmagania w sezonie reprezentacyjnym. Przed wylotem do Turcji na spotkania Ligi Narodów reprezentantki Polski rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie z drużyną Francji. W tekście poniżej znajdziecie Państwo wyniki meczów towarzyskich oraz zaplanowane na najbliższe dni mecze sparingowe każdej reprezentacji, która weźmie udział w tej edycji VNL 2023. Start rozgrywek 30 maja. Część pierwsza.

Polska

W środę w Radomskim Centrum Sportu polskie siatkarki zainaugurują sezon reprezentacyjny. W pierwszym towarzyskim spotkaniu Polki zmierzą się z drużyną narodową Francji. W zespole Biało-Czerwonych zobaczymy między innymi wracającą do kadry po kontuzji Marlenę Kowalewską oraz kilka nowych twarzy: Izabelę Lemańczyk, Joannę Pacak, Dominikę Pierzchałę i Julię Szczurowską.

Polska – Francja – środa, 24.05 godz. 17:30

Polska – Francja – środa, 24.05 godz. 17:30

Niemcy

W tym roku podopieczne Vitala Heynena czeka szereg wyzwań. Bo oprócz najważniejszych kwalifikacji olimpijskich, rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Gospodarzem fazy wstępnej Eurovolley będzie m.in niemiecki Düsseldorf. W 30-osobowym składzie na tegoroczne rozgrywki VNL znalazły się m.in Anna Pogany, Lena Stigrot i Hanna Orthmann oraz 16-letnia córka Georgy Grozera – Leana.

Niemcy – Ukraina 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 25:15, 8:15) – mecz został rozegrany 20 maja w Berlinie

Holandia

Podopieczne Felixa Koslovskiego sezon rozpoczęły 20 maja meczem sparingowym, gdzie zagrały ze sobą powołane przez trenera zawodniczki. To jedyny sparing holenderskiej drużyny przed VNL 2023.

Holandia A – Holandia B (wyniku nie znamy)

Japonia

Cel Japonek na ten sezon jest zdobycie kwalifikacji olimpijskich. W zeszłym sezonie pokazały Samurajki skuteczną grę i w tym również chcą należeć do ścisłej światowej czołówki. Jako ciekawostkę warto odnotować że  „Od Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku ani mężczyźni, ani kobiety nie zakwalifikowali się na olimpiadę na rok przed igrzyskami”. 25 zawodniczek trenera Manabe przygotowuje się do nadchodzącego sezonu już od 8 maja.

  • Japonki nie rozegrają przed nadchodzącą edycją VNL 2023 meczu sparingowego

Dominikana

Trener Marcos Kwiek ogłosił 14-osobowy skład na nadchodzący turniej Ligi Narodów w Japonii. Cel jaki sobie postawił zespół z Ameryki Północnej jest awans do turnieju finałowego VNL 2023 oraz zdobycie jak największej liczby punktów do światowego rankingu. Poniżej prezentujemy skład:

Niverka Marte, Yokaty Perez, Brenda Castillo, Yaneiris Rodríguez, Jineiry Martínez, Lisvel Eve Mejía, Alondra Tapia, Geraldine González, Angelica Hinojosa, Brayelin Martinez, Yonkaira Peña, Vielka Peralta, Gaila González, Larismer Martinez.