Serbia będzie rywalem polskich piłkarzy w ćwierćfinale mistrzostw Europy do lat 17!

Biało-Czerwoni w fazie grupowej zachwycili. Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego w grupie A rozbiła Irlandię (5:1) oraz gospodarzy Węgrów (5:3). Porażka z Walią (0:3) nie miała już większego znaczenia i Biało-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce w tabeli.

Oznaczało to awans do ćwierćfinału i rywalizację z drugą drużyną grupy B. Tę wyłonił środowy mecz bezbłędnej dotąd Hiszpanii z Serbią.

Ekipa z Bałkanów prowadziła za sprawą gola Andriji Maksimovicia i na tym etapie była wirtualnym zwycięzcą grupy. Ostatecznie jednak Serbowie nie zdołali wygrać, ponieważ w końcówce pięknym trafieniem wyrównał wielki talent z Barcelony Yamine Lamal. Remis 1:1 oznaczał status quo w tabeli grupy B – wygrali ją Hiszpanie, a Serbowie awansowali z drugiego miejsca i teraz zmierzą się z Polakami.

Wszystkie ćwierćfinałowe spotkania zaplanowano na sobotę, 27 maja.

Pary ćwierćfinałowe Euro U-17:
Polska – Serbia
Hiszpania – Irlandia
Niemcy – Szwajcaria
Anglia – Francja

*godziny spotkań powinniśmy poznać dopiero jutro

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada – 2 grudnia w Peru. Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej.

Poznaliśmy finalistki kobiecego Euro

Hiszpania zmierzy się z Francją w piątkowym finale mistrzostw Europy UEFA kobiet do lat 17 na stadionie Lilleküla w Tallinie.

Francuzki w półfinale rozbiły reprezentację Szwajcarii aż 10:2, a Hiszpanki pokonały Angielki 3:1.

Przypomnijmy tylko, że reprezentacja Polski do lat 17 zajęła w tym turnieju piąte miejsce. Przegrywając dwa pierwsze spotkania grupowe z Anglią (1:2) oraz z Francją (0:3), by w ostatnim swoim meczu rozbić Szwedki aż 6:0.

Hiszpania – Francja (piątek 26 maj, godz. 18:00) – transmisja w TVP Sport już od 17:45!

Komentarz: Michał Zawacki, Joanna Tokarska