Polscy siatkarze zrewanżowali się reprezentacji Niemiec za porażkę w pierwszym meczu i po tie-breaku wygrali 3:2 (26:24, 23:25, 22:25, 25:18, 24:22). Dla zespołu Nikoli Grbicia był to kolejny etap przygotowań do pierwszej części sezonu, jakim będą występy w siatkarskiej Lidze Narodów.

Biało-czerwoni stanęli przed szansą rewanżu na drużynie prowadzonej przez Michała Winiarskiego za porażkę poniesioną w czwartek (2:3). Decydującego, piątego seta ekipa Nikoli Grbicia przegrała 13:15. Tym razem oba zespoły zmierzyły się w Sosnowcu. W wyjściowym składzie Polaków znalazło się miejsce między innymi dla Grzegorza Łomacza, Jakuba Hawryluka czy Mikołaja Sawickiego.

W Katowicach Polacy prowadzili 2:1, ale przegrali 2:3. W Sosnowcu to Niemcy byli na prowadzeniu 2:1, jednak biało-czerwoni doprowadzili do tie-breaka. W piątej partii nie brakowało zaciętej gry, którą rozstrzygnęła walka na przewagi. Kropkę nad i postawili podopieczni trenera Grbicia.

W najbliższych dniach polscy siatkarze udadzą się do Japonii, gdzie przystąpią do pierwszego turnieju w ramach Ligi Narodów. Zmagania rozpoczną się 6 czerwca, natomiast zespół Nikoli Grbicia zagra dopiero dzień później z Francuzami. 

Zanim jednak Biało-Czerwoni rozegrają mecz o punkty w Lidze Narodów, to zmierzą się towarzysko z reprezentacją Japonii. Odbędą się 1 i 2 czerwca. Pierwszy z nich zaplanowany jest na godzinę 18:00 miejscowego czasu (1:00 czasu polskiego), a drugi na godzinę 15:00 (22:00 czasu polskiego). Każdy, kto będzie chciał obejrzeć zmagania, będzie mógł to zrobić za pośrednictwem płatnego streamu w internecie.

Grbić odkrył karty przed turniejem w Japonii

PZPS za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosił kadrę reprezentacji Polski mężczyzn na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów. W szeregach biało-czerwonych podczas zmagań w Japonii nie zabraknie młodych graczy.

Na pierwszy turniej Ligi Narodów trener Grbić powołał wielu mniej doświadczonych zawodników. W składzie pojawili się Kuba Hawryluk czy Dawid Dulski.

Reprezentacja Polski siatkarzy na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów w Nagoi:
rozgrywający: Jan Firlej, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Szymański
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz
atakujący: Karol Butryn, Dawid Dulski
libero: Kuba Hawryluk, Kamil Szymura