Polacy zagrają o finał! Reprezentacja U17 w ćwierćfinale mistrzostw Europy pokonała Serbię 3:2 (1:0) za sprawą gola Filipa Rejczyka w 90. minucie. Dzięki zwycięstwu, Polska wywalczyła nie tylko awans do półfinału Euro, ale także na mistrzostwa świata.

Przebieg spotkania

Trafienie na początku spotkania (4) sprawiło, że Polacy zaczęli dominować. Dowodem na to są statystyki – kadra Marcina Włodarskiego oddała w pierwszej części meczu aż trzynaście strzałów, z czego dziewięć było celnych. Miejsca do strzelenia gola szukali prawie wszyscy. Na bramkę uderzali Mateusz Skoczylas, Filip Rejczyk oraz Filip Wolski. Strzały Polaków jednak w większości były odrobinę za słabe, by postraszyć Viktora Dżodicia. Serbowie rozkręcili się dopiero pod koniec połowy. Dwie groźne okazje stworzył Matija Popović, jednak bałkańskiej ekipie brakowało wykończenia. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 1:0.

Drugą połowę Polacy również rozpoczęli odważnie – w ciągu dwóch pierwszych minut oddali dwa strzały. Potem jednak Serbowie się rozkręcili. Wykorzystali trochę miejsca na połowie polskiej kadry i wyrównali (51). Polska jednak nieco ponad dziesięć minut później wyszła na prowadzenie za sprawą gola z rzutu karnego (62). Serbom jednak ponownie udało się wyrównać (70) i od tamtej pory rozglądali się za stworzeniem sytuacji.

Wynik meczu jednak ustalili Polacy w 90. minucie po golu Filipa Rejczyka z rzutu wolnego blisko linii pola karnego. Kadra Włodarskiego wygrała 3:2 i awansowała do półfinału.

Dzięki zwycięstwu z Serbią Polacy awansowali do półfinału mistrzostw Europy. Następnym rywalem Polaków będą Niemcy. Spotkanie półfinałowe zostaną rozegrane we wtorek 30 maja. Transmisja w TVP Sport.

Za sprawą awansu do półfinału Euro, Polacy wywalczyli także awans na mistrzostwa świata U17. Turniej zostanie rozegrany od 10 listopada do 2 grudnia.

Francuzki z historycznym złotem

Reprezentacja Francji pokonała w finale mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet do lat 17 kadrę Hiszpanii 3:2. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie starcia, Trójkolorowe prowadziły już różnicą trzech trafień, ale końcówka spotkania była dosyć nerwowa. Hiszpanki walczyły do samego końca, ostatecznie jednak musiały zadowolić się srebrnymi medalami. Dla Francuzek to pierwszy w historii tytuł mistrzyń Europy w kategorii do lat 17.

Przypomnijmy tylko, że reprezentacja Polski kobiet do lat 17 zajęła w tym turnieju piąte miejsce!