Reprezentacje Czech, Belgii, Portugalii, Turcji, Ukrainy oraz Finlandii okazały się być lepsi od swoich przeciwników w pierwszej kolejce zmagań CEV Golden European League!

Grupa A:

W grupie A Portugalia podejmowała reprezentację Rumunii i gospodarze nie dali swoim rywalom większych szans, pewnie wygrywając 3:0. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miało spotkanie Duńczyków z kadrą Turcji. Podopieczni Alberto Giulianiego błyskawicznie triumfowali 3:0, a do zwycięstwa poprowadził ich Adis Lagumdzija (zdobywca 21 punktów).

1Portugalia3
2Turcja3
3Rumunia0
4Dania0

Grupa B:

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę, reprezentacja tego kraju nie ma jak grać na własnym terenie. Więc swoje domowe spotkania rozgrywa w Łodzi! W Sport Arenie reprezentacja Ukrainy podejmowała Macedonię Północną i wyszła z tego pojedynku obronną ręką, wygrywając to spotkanie pewnie 3:0. W innym meczu tej grupy Czerwone Smoki (jak mawia się reprezentację Belgii) rozprawiły się w czterech setach z Chorwacją 3:1. W składzie Belgów na to spotkanie zabrakło aktualnego mistrza Włoch z drużyną Trentino – Wout D’heer (kontuzja).

1Ukraina3
2Belgia3
3Chorwacja0
4Macedonia Północna0

Grupa C:

Od wygranej zmagania w Złotej Lidze Europejskiej w 2023 roku zaczęli Czesi oraz Finowie, którzy rywalizują w grupie C. Ci pierwsi na własnym parkiecie potrzebowali czterech setów, aby odprawić z kwitkiem Słowaków, zaś ci drudzy gładko rozprawili się na wyjeździe z Estończykami, oddając im tylko 48 punktów.

1Finlandia3
2Czechy3
3Słowacja0
4Estonia0