Polskie siatkarki pozostają niepokonane w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po pierwszym wygranym spotkaniu w Hongkongu, w kolejnym zmierzą się z niewygodnymi rywalkami, czyli reprezentacją Turcji. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

We wtorek reprezentacja Polski siatkarek wróciła do gry po tygodniu przerwy. Po pierwszych turniejach była jedną z trzech niepokonanych drużyn. W tureckiej Antalyi odniosła zwycięstwa nad Kanadą, Włochami, Tajlandią oraz Serbią.

Pierwszymi rywalkami w tym tygodniu były reprezentantki Dominikany. Siatkarki z Karaibów nie zdołały przerwać serii Polek, które zwyciężyły 3:1. Najwięcej punktów zdobyła Małgorzata Stysiak – 28 pkt.. Dzięki dobrej postawie są już niemal pewne utrzymania w elicie, dzięki czemu mogą skoncentrować się na walce o turniej finałowy. Każda kolejna wygrana będzie je do tego celu przybliżała.

Dotychczasowe wyniki reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

 • 30 maj 2023: Polska – Kanada 3:2
 • 1 czerwiec 2023: Polska – Włochy 3:1
 • 2 czerwiec 2023: Polska – Tajlandia 3:0
 • 3 czerwiec 2023: Polska – Serbia 3:0
 • 13 czerwca 2023: Polska – Dominikana 3:1

Podoba Ci się to co robimy? Możesz wesprzeć nas na PayPal: pawma35

Co wiemy o reprezentacji Turcji?

Reprezentacja Turcji w światowym rankingu FIVB zajmuje aktualnie 7. miejsce. Od tego sezonu prowadzi ich utytułowany trener – Włoch Danielle Santarreli, który z reprezentacją Serbii w 2022 roku wywalczył brązowy medal Ligi Narodów, a następnie obronił mistrzostwo świata!

Po tym, jak za kadencji Guidettiego Turcja nie odniosła sukcesów w Tokio, a także w zeszłorocznych mistrzostwach świata, federacja zdecydowała się na zmianę. Jego miejsce zajął inny Włoch, który w krótkim czasie święcił spore sukcesy z Serbią.

Zespół turecki gra bardzo ofensywnie, który dużo piłek stara się mocno atakować. Nie kiwają zbyt często, ale opierają się na atakującej Ebrar Karakurt czy naturalizowanej Melissie Vargas. Mają bardzo dobre środkowe, które są bardzo dobre w ataku jak i w bloku.

Od 2015 roku Polska poniosła komplet 10 porażek w rywalizacji z Turcją. W poprzednim roku zespoły spotkały się w meczu towarzyskim, a także w mistrzostwach świata. Zespół znad Bosforu odniósł zwycięstwa 3:1 oraz 3:2.

Trener Danielle Santarelli na drugi turniej Ligi Narodów zabrał m.in naturalizowaną gwiazdę Fenerbahce Stambuł – Melissę Vargas czy przyjmującą Eczacibasi Stambuł – Hande Baladin. Większość kadrowiczek gra na co dzień w rodzimej lidze. Zaledwie dwie zawodniczki spośród 14 powołanych na turniej w Hongkongu gra w lidze rosyjskiej (Ebrar Karakurt) czy polskiej (Saliha Şahin) !

Skład reprezentacji Turcji na turniej w Hongkongu:

Rozgrywające: Cansu Özbay (Vakifbank Stambuł), Elif Şahin (Eczacibasi Stambuł)

Atakujące: Ebrar Karakurt (Lokomotiv Kaliningrad, Rosja) , Melissa Vargas (Fenerbahce Stambuł)

Środkowe: Eda Erdem (Fenerbahce Stambuł), Zehra Güneş (Vakifbank Stambuł) , Asli Kalaç (Fenerbahce Stambuł), Yasemin Güveli (Eczacibasi Stambuł)

Przyjmujące: İlkin Aydın (Galatasaray Stambuł), Hande Baladin (Eczacibasi Stambuł), Derya Cebecioğlu (Vakifbank Stambuł), Saliha Şahin (Chemik Police, Polska)

Libero: Simge Aköz (Eczacibasi Stambuł), Ayça Aykaç (Vakifbank Stambuł)

Dotychczasowe wyniki reprezentacji Turcji w Lidze Narodów:

 • 31 maj 2023: Korea Południowa – Turcja 0:3
 • 1 czerwca 2023: Turcja – Serbia 3:1
 • 3 czerwca 2023: Turcja – Włochy 3:0
 • 4 czerwca 2023: USA – Turcja 3:2

Mecze bezpośrednie:

 • 15 wrzesień 2022: Polska – Turcja 1:3
 • 1 październik 2022: Polska – Turcja 2:3