Po kolejnym wygranym spotkaniu w Hongkongu, tym razem z Turcją (3:0), Polki pozostają dalej niepokonane w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W kolejnym meczu zmierzą się z reprezentacją Holandii. Czy podtrzymają dobrą passę? Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.

Podopieczne Stefano Lavariniego bardzo dobrze prezentują się podczas obecnej edycji Ligi Narodów. Najpierw polskie siatkarki na turnieju w Antalyi sięgnęły po cztery zwycięstwa. Pokonały reprezentacje: Kanady (3:2), Włoch (3:1), Tajlandii (3:0) i Serbii (3:0). Niewielu spodziewało się, że równie dobrze pójdzie im podczas rywalizacji w Hongkongu.

Na początku Biało-Czerwone rozprawiły się z Dominikaną, tracąc w tym czasie zaledwie jednego seta. Później Polki stanęły naprzeciwko narodowej drużyny Turcji. Siatkarki prowadzone przez Lavariniego bez problemu rozprawiły się z rywalkami. Turczynki nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w ani jednym secie. 

Dotychczasowe wyniki reprezentacji Polski w Lidze Narodów:

 • 30 maj 2023: Polska – Kanada 3:2
 • 1 czerwiec 2023: Polska – Włochy 3:1
 • 2 czerwiec 2023: Polska – Tajlandia 3:0
 • 3 czerwiec 2023: Polska – Serbia 3:0
 • 13 czerwca 2023: Polska – Dominikana 3:1
 • 15 czerwca 2023: Polska – Turcja 3:0

Podoba Ci się to co robimy? Możesz wesprzeć nas na PayPal: pawma35

Na co stać w tym spotkaniu Pomarańczowe?

Reprezentacja Holandii w rankingu FIVB zajmuje aktualnie miejsce ósme. Kończąc poprzednie rozgrywki Ligi Narodów na fazie zasadniczej.

Przed naszą reprezentacja mecz z założenia najłatwiejszy, bowiem Holandia nie wygrała jeszcze w tej edycji ani razu, a jedyny punkt zdobyły po porażce 2:3 z Dominikana. Ciężko więc szukać pozytywów w kadrze trójkolorowych.

Felix Koslowski w 2023 roku prowadzi reprezentacje Holandii w piłce siatkowej kobiet. Niemiecki trener zajmuje miejsce poprzedniego szkoleniowca – Avitala Selingera, który w listopadzie 2022 roku poinformował holenderską federację, że nie będzie dalej prowadził żeńskiej reprezentacji.

Prawdziwą liderką reprezentacji jest Nika Daalderop. Zawodniczka włoskiego zespołu Vero Volley Milano jest jedną z najlepiej punktujących siatkarek. Warto zwrócić także uwagę na 24-letnią środkową Eline Timmerman.

Trener Felix Koslowski do Hongkongu zabrał nie czternaście, a 16 zawodniczek. Nadal jednak w kadrze Niderlandów brakuje m.in rozgrywającej Laury Dijkemy, która odpoczywa po ciężkim sezonie spędzonym w lidze włoskiej oraz atakującej Very Mulder. Większość kadrowiczek gra na co dzień w lidze niemieckiej.

Skład reprezentacji Holandii na turniej w Hongkongu:

Rozgrywające: Sarah Van Aalen (SC Poczdam, Niemcy), Britt Bongaerts (MTV Stuttgard, Niemcy)

Atakujące: Iris Vos (Asterix Beveren, Belgia), Elies Dambrink (SC Palmberg Schwerin, Niemcy), Iris Scholten (Shenzhen, Chiny),

Środkowe: Juliet Lohuis (Pesanti Casalmaggiore, Włochy), Indy Baijens (SC Palmberg Schwerin, Niemcy), Britte Stuut (Rote Raben, Niemcy), Eline Timmerman (MTV Stuttgard, Niemcy)

Przyjmujące: Hester Jasper (SC Dresdner, Niemcy), Celeste Plak (Victoria Himeji, Japonia), Jolien Knollema (MTV Stuttgard, Niemcy), Nika Daalderop (Vero Volley Milano, Włochy), Nova Marring (SSC Palmberg Schwerin, Niemcy)

Libero: Kirsten Knip (Rote Raben, Niemcy), Florien Reesink (MTV Stuttgard, Niemcy)

Dotychczasowe wyniki reprezentacji Holandii w Lidze Narodów:

 • 30 maj 2023: Holandia – Niemcy 1:3
 • 1 czerwca 2023: Brazylia – Holandia 3:0
 • 3 czerwca 2023: Dominikana – Holandia 3:2
 • 3 czerwca 2023: Chiny – Holandia 3:1
 • 14 czerwca 2023: Holandia – Turcja 0:3

Mecze bezpośrednie:

Ostatni mecz z Polską rozegrały w 2021 roku, gdzie wygrały 3:2, ale tamta drużyna znacznie odbiegała poziomem od aktualnej.

 • 7 czerwca 2021: Holandia – Polska 3:2