Reprezentacja Meksyku odniosła zwycięstwo 4:0 nad Hondurasem w drugim meczu grupy B fazy grupowej Złotego Pucharu Concacaf na stadionie Houston w Teksasie.

Dla Meksyku jest to czwarte zwycięstwo z rzędu nad Hondurasem!

Wynik spotkania otworzył już w pierwszej minucie spotkania – Luis Romo, który oddał strzał za pola karnego Hondurasu. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0 po rzucie rożnym Jesusa Gallardo. I ten wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Już na początku drugiej połowy w 52 minucie strzał po indywidualnym rajdzie w polu karnym oddał – Orbelin Pineda, który podwyższył prowadzenie Meksykanów na 3:0.

Dwanaście minut później Luis Chavez ustalił wynik spotkania na 4:0 uderzając odbitą piłkę lewą nogą obok bezradnego bramkarza Hondurasu – Luisa Lopeza. Ostatnie 25 minut spotkania to Honduras próbował zdobyć bramkę, ale zarówno strzał Alberta Ellisa jak i Alexa Vedzi obronił bramkarz El Tricolor – Guillermo Ochoa.

Meksyk – Honduras 4:0 (2:0)

1:0 1′ L. Romo

2:0 23′ L. Romo

3:0 52′ O. Pineda

4:0 64′ L. Chavez

W innym ciekawym meczu grupy B reprezentacja Haiti pokonała reprezentację Kataru 2:1 (1:1). Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył – Frantdzy Pierrot.

W składzie wyjściowym aktualnych mistrzów Azji zabrakło – Almoeza Ali’ego, który na poprzednim turnieju Gold Cup zdobył dla tej reprezentacji aż cztery bramki! Za to ósmą bramkę w historii Złotego Pucharu Concacaf zdobył – Duckens Nazon, który awansował dzięki temu na siódme miejsce listy wszechczasów, zrównując się z takimi legendami jak np. Paulo Wanchope (Kostaryka), Brian Mcbride (USA) czy Carlos Costly (Honduras).

Haiti – Katar 2:1 (1:1)

0:1 20′ Y. Abdurisag (Katar)

1:1 45’+1 D. Nazon (Rzut karny)

2:1 90’+7 F. Pierrot (Haiti)

Trynidad i Tobago – Saint Kitts i Nevis 3:0 (1:0)

1:0 43′ A. Jones

2:0 65″ A. Fortune

3:0 73′ J. Ible (bramka samobójcza)

Dziś w nocy polskiego czasu odbędą się pierwsze meczu zmagań grupy C Złotego Pucharu Concacaf. Reprezentacja Salwadoru podejmie Martynikę, a dwie godziny później Kostaryka (bez Keylona Navasa) podejmie czwartą drużynę Ligi Narodów – reprezentację Panamy.