Panama otworzyła tegoroczne mistrzostwa od zwycięstwa nad Kostaryką 2:1 (1:0). W innym meczu grupy C tegorocznego Złotego Pucharu Concacaf Martynika odniosła pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej od 2019 roku , zdobywając obie bramki w przeciągu sześciu minut!

Kostaryka – Panama 1:2 (0:1)

0:1 23′ J. Fajardo (Panama)

0:2 68′ Y. Barcenas (Panama)

1:2 90+1′ A. Suarez (Kostaryka)

Po raz trzeci z rzędu udało się reprezentacji Panamy ograć Kostarykańczyków. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Erica Daviesa, który na gola zamienił Jose Fajardo w 23 minucie spotkania. Dla Fajardo jest to druga bramka strzelona przeciwko Ticos. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania się już nie zmienił, choć Kostarykańczycy naciskali.

Na początku drugiej za to było blisko podwojenia prowadzenia u Panamczyków, ale Ismael Diaz był wpolu karnym nie skuteczny.

Co nie udało się na początku, przyszło 20 minut później. Michael Murillo dośrodkował piłkę w pole karne, a tam nie pilnowany Edgar Barcenas miał czas i miejsce na precyzyjne oddanie strzału głową i mieliśmy już 2:0 dla Panamy!

W samej końcówce bramkę honorową dla Kostarykańczyków po podaniu doświadczonego Joela Campbella zdobył – Aaron Suarez zmniejszając rozmiary porażki.

Salwador – Martynika 1:2 (0:2)

0:1 11′ P. Burner (Martynika)

0:2 16′ K. Fortune (Martynika)

Czerwona kartka 48′ J. Rivierez (Martynika)

Nietrafiony rzut karny 83′ J. Henriquez (Salwador)

1:2 90+5′ B. Tamacas (Salwador)

Dla reprezentacji Martyniki jest to już trzecie spotkanie w tegorocznym Złotym Pucharze Concacaf 2023. I jak na razie nie ponieśli na tym turnieju porażki! Dziś w nocy polskiego czasu okazali się lepsi od El Salvadoru.

Początek spotkania był piorunujący wykonaniu podopiecznych francuskiego trenera Marca Collata! Błędne podanie Alexa Roldana na bramkę zamienił Patrick Burner w jedenastej minucie spotkania. Pięć minut później kolejny przechwyt po podaniu Roldana, który strzałem zewnętrzną częścią prawej stopy na bramkę zamienił Kevin Fortune’a.

Druga połowa rozpoczęła się od dramatu drużyny prowadzącej w tym spotkaniu. Jonathan Rivierez z Martyniki został wyrzucony z boiska w 48 minucie. A to oznaczało szansę dla reprezentacji Salwadoru na choćby remis w tym spotkaniu. Niestety tego faktu nie wykorzystali nie strzelając m.in gola z rzutu karnego podyktowanego za faul w polu karnym Martyniki. Dziesięć minut później ponownie do rzutu karnego podchodzi piłkarz Salwadoru i tym razem skutecznie, strzelając bramkę honorową na 2:1.

Dziś do gry wkracza reprezentacja Kanady!

Dziś w nocy zakończymy pierwszą kolejkę fazy grupowej Złotego Pucharu Concacaf 2023! Reprezentacja Kanady zagra na BMO Field Arena w Toronto z reprezentacją, która musiała przebijać się przez eliminacje. W drugim spotkania Gwatemala podejmie reprezentację Kuby.