W Bahrajnie zakończyły się mistrzostwa świata do lat 21. W finale reprezentacja Iranu mierzyła się z Włochami i o wyniku tego spotkania decydował dopiero tie-break. W nim lepsi okazali się Irańczycy, odnosząc ogromny sukces. O brąz tego turnieju walczyli Bułgarzy i Argentyńczycy. To europejczycy po trzech rozegranych setach mogli cieszyć się z trzeciego miejsca na podium. 

Mistrzostwa świata U21 siatkarzy 2023 rozegrano w dniach 7–16 lipca w stolicy Bahrajnu Manamie. Rywalizowało w nich szesnaście drużyn. Polacy, przed turniejem stawiani w gronie kandydatów do medalu, nie zdołali zakwalifikować się do czołowej czwórki i zajęli ostatecznie piątą pozycję. W ostatnim meczu MŚ pokonali Brazylię 3:1.

W spotkaniu o brązowy medal Bułgarzy pewnie wygrali z Argentyną 3:0. Bułgarscy siatkarze dwukrotnie w tym turnieju pokonali Polaków – 3:2 w pierwszej i 3:0 w drugiej fazie grupowej. Aleksandar Nikołow jest uznawany za najlepszego obecnie siatkarza w tej kategorii wiekowej. Marzył o złocie MŚ U21, ale Bułgarzy przegrali półfinałowe starcie z Włochami 1:3. Na pocieszenie wygrał rankingi najlepiej punktujących (161 oczek) i zagrywających (25 asów).

Iran zmierzył się z reprezentacją Włoch w spotkaniu o złoty medal. Finał był ciekawym widowiskiem i przyniósł sporo emocji. Włosi prowadzili 2:1 w setach, ale reprezentanci Iranu doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali 15:9. Atakujący Golzadeh Amir Mohammad wywalczył w finałowym starciu 20 punktów dla zwycięskiej drużyny i został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) całego turnieju.

Reprezentacja Iranu po raz drugi w historii wygrała mistrzostwa świata siatkarzy U21. Wcześniej triumfowała w 2019 roku w… Bahrajnie. Wygrała wówczas w finale… 3:2 z Włochami. Siatkarze Italii triumfowali natomiast w poprzednim turnieju w tej kategorii wiekowej, rozegranym w 2021 roku.

Klasyfikacja końcowa MŚ u-21 siatkarzy:

 1. Iran – złoty medal
 2. Włochy – srebrny medal
 3. Bułgaria – brązowy medal
 4. Argentyna
 5. Polska
 6. Brazylia
 7. Belgia
 8. Tajlandia
 9. Egipt
 10. Czechy
 11. Kanada
 12. Indie
 13. Stany Zjednoczone
 14. Meksyk
 15. Bahrajn
 16. Tunezja