W Serbii i na Węgrzech zakończył się turniej finałowy mistrzostw Europy siatkarek do lat 17! Biało-Czerwone zakończyły rywalizację na 6. miejscu. Najlepsze okazały się zawodniczki z Włoch, które w finale pokonały Turczynki 3:1. W walce o brąz Chorwatki 3:1 pokonały rewelację tegorocznych mistrzostw reprezentację Grecji.

Rewelacja mistrzostw poza podium

W rywalizacji o najniższy stopień podium po dwóch stronach siatki stanęły młode siatkarki z Chorwacji oraz Grecji. Choć po dwóch setach był remis 1:1, to jednak ten mecz rozstrzygnął się bez tie-breaka na korzyść reprezentacji Chorwacji!

Chorwacja – Grecja 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:10)

Powtórka finału sprzed roku!

Walka o złoto miała rozstrzygnąć się pomiędzy Włoszkami i Turczynkami. Młode siatkarki z południa Europy zdominowały nie tylko premierową odsłonę, ale również i drugą partię (wygrania do 8)! Siatkarki znad Bosforu nie rezygnowały z walki o złoto i w trzecim secie udało im się wygrać, by w kolejnym ulec zawodniczkom z Italii do 19.

Włochy – Turcja 3:1 (25:12, 25:8, 21:25, 25:19)