Na piątek zaplanowano osiem spotkań mistrzostw Europy siatkarek. Swój pierwszy mecz w turnieju rozegrała reprezentacja Polski, która pewnie pokonała Słowenię 3:0. W innym spotkaniu grupy A Serbia również w trzech setach wygrała z Ukrainą. Sprawdź wyniki piątkowych meczów CEV EuroVolley 2023.

Czyżby Chorwatki już po pierwszej fazie grupowej będą poza burtą?

W grupie B rywalizującej w Monzy, 3900 kibiców obserwujących starcie siatkarek z Bośni i Hercegowiny z reprezentacją Chorwacji było świadkami sporej niespodzianki. Podopieczne Stevana Ljubicicia wywalczyły bowiem drugie zwycięstwo na turnieju (wcześniej po tie-breaku były lepsze od Szwajcarek) i są coraz bliżej awansu do kolejnej rundy turnieju. Przypomnijmy że w składzie Chorwatek na ME brakuje Samanty Fabris!

W innym meczu grupy B drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy siatkarek odniosła reprezentacja Włoch. Zespół ten zafundował lekcje siatkówki Szwajcarkom, które poniosły bolesną porażkę.

Tabela grupy B

Kolejne zwycięstwo Trójkolorowych i Pomarańczowych!

Sporo emocji było w meczu grupy D. Trójkolorowe po trzech setach przegrywały z Hiszpanią 1:2, jednak ostatecznie odwróciły losy meczu i wygrały po raz drugi na tym turnieju. Bohaterką ekipy prowadzonej przez Emile Rousseaux była Lucille Gicquel, autorka 25 punktów. Warto jednak podkreślić tytaniczną pracę wykonaną w polu zagrywki przez Christinę Bauer. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie wspomniany duet miał największy wkład w końcowy sukces Les Bleus.

Podobny bilans – dwa zwycięstwa ma w grupie D reprezentacja Holandii, która tym razem ograła w trzech odsłonach Słowację.

Mała niespodzianka w grupie C!

Wynikiem meczu grupy C mocno rozczarowali się Czesi. Nasze południowe sąsiadki w starciu z Azerkami były faworytkami, a jednak zostały zmiecione z parkietu w zaledwie 73 minuty. Na nic zdało się wsparcie z ławki rezerwowych Heleny Havelkovej. 35-letnia atakująca pojawiła się na boisku od drugiego seta, jednak nie uratowała drużyny przed blamażem.

Azerki z kolei, dzięki doskonałej grze duetu Polina Rahimowa – Jelizawita Ruban, zrobiły pierwszy krok w kierunku czołowej czwórki. Warto również podkreślić doskonałą grę podopiecznych Atamana Guneyligila blokiem. Tym elementem 22. zespół w rankingu CEV zapunktował w trzysetowym starciu aż 13-krotnie.

W innym meczu grupy C zwyciężczynie tegorocznej edycji Ligi Narodów Turczynki nie dały najmniejszych szans – Szwecji!

Tabela grupy C

Zwycięstwo polskich siatkarek na inaugurację!

Niewiele emocji było w pierwszych trzech meczach mistrzostw Europy grupy A. Po komplet punktów zgodnie z oczekiwaniami sięgnęły reprezentacje Belgii, Serbii i Polski. Wszystkie trzy zespoły nie miały dla rywalek taryfy ulgowej, triumfując pewnie w trzech setach.

Tabela grupy A

Gospodarze z pierwszą porażką w turnieju!

W stolicy Kamerunu – Younde rozgrywana jest kolejna edycja Mistrzostw Narodów Afryki kobiet! Tytułu sprzed dwóch lat bronią gospodynie turnieju – Kamerun. Jednak w trzeciej kolejce zmagań grupy A poniosły niespodziewaną porażkę z Egiptem, która w żeńskiej siatkówce nie była do tej pory afrykańskim hegenomen! Porażka w czterech setach na szczęście nadal nie jest brzemienna w skutkach. Jednak jutrzejszy mecz z Algierią (również dwa zwycięstwa w turnieju) jest walką o wyjście z grupy do 1/2 finału!

W grupie B przewodzą Kenijki, które nie dość że nie przegrały żadnego spotkania, to jeszcze nie zaznały porażki w secie!

Awans z grupy do półfinału Mistrzostw Narodów Afryki uzyskają po dwie reprezentacje z każdej z grup.

1Egipt3 – 099:1
2Kamerun2 – 167:3
3Algieria2 – 166:3
4Nigeria2 – 166:3
5Burundi0 – 300:9
6Mali0 – 300:9
1Kenia3 – 099:0
2Maroko2 – 168:3