Sobota jest kolejnym dniem ME siatkarek 2023. Reprezentacja Polski ma przerwę i kolejne spotkanie rozegra w niedzielę.

W polskiej grupie bez niespodzianek

Ukraina – Węgry 3:0

Słowenia – Belgia 1:3

Pierwszą wygraną w turnieju zanotowała Ukraina. Po porażce z Serbią (0:3) drużyna ta ograła Węgry bez straty seta. To druga przegrana zespołu, który w pierwszym meczu musiał uznać wyższość Belgii (0:3).

W drugim spotkaniu tej grupy Słowenia zmierzyła się z Belgią. Na początku meczu widoczną przewagę miały Belgijki, jednak z każdą akcją coraz lepiej radziły sobie słoweńskie siatkarki. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa mogła cieszyć się belgijska drużyna.

Włochy – Bułgaria 3:0

Włoskie siatkarki nie mają sobie równych w mistrzostwach Europy 2023. W trzecim swoim spotkaniu rozbiły w Monzy niepokonane dotąd Bułgarki 3:0 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli grupy B.

Rumunia zagrała w sobotę po raz trzeci w grupie mistrzostw Europy. Za nią było zwycięstwo oraz porażka. Zanosiło się na dodatni bilans, ponieważ kolejnym przeciwnikiem Rumunii była ostatnia w grupie Szwajcaria.

Rumunia zagrała jednak mecz poniżej oczekiwań, a przede wszystkim nierówny. Jej gra falowała, co zmobilizowane Szwajcarki potrafiły wykorzystać. Drużyny zwyciężały w setach na zmianę, co skończyło się tie-breakiem. Siatkarki z alpejskiego kraju zapewniły sobie wygraną 3:2 w piątej partii.

Tabela grupy B

Podopieczne Vitala Heynena pokonały Azerki, Grecja sprawiła niespodziankę!

Szwecja – Grecja 1:3

Azerbejdżan – Niemcy 1:3

Druga wygrana podopiecznych Vitala Heynena w mistrzostwach Europy siatkarek. Reprezentacja Niemiec była faworytem i poradziła sobie w tej roli. Pokonała 3:1 Azerbejdżan.

Reprezentacja Grecji kobiet sprawiła niespodziankę na mistrzostwach Europy siatkarek pokonując Szwecję 3:1.

Tabela grupy C

Gospodynie turnieju przegrały po tie-breaku!

Estonia – Finlandia 2:3

Słowacja – Hiszpania 3:0

W kolejnych meczach grupy D reprezentacja Słowacji mierzyła się z Hiszpankami. Słowacki zespół szybko narzucił swój rytm gry i do pokonania rywalek potrzebował tylko trzech setów. W kolejnym spotkaniu reprezentacja Finlandii zmierzyła się z gospodyniami – reprezentacją Estonii. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. Obie drużyny przechodziły lepsze i gorsze chwile. Ostatecznie ze zwycięstwa po tie-breaku mogły cieszyć się fińskie zawodniczki.

1Holandia2 – 066:0
2Słowacja2 – 166:3
3Francja2 – 056:2
4Finlandia1 – 123:5
5Estonia0 – 212:6
6Hiszpania0 – 312:9