Po siódmym dniu zmagań w ramach mistrzostw Europy siatkarek pozostało pięć niepokonanych reprezentacji. Z tego grona zniknęły zespoły, które w poniedziałek poniosły porażki, czyli m.in. Polki czy Niemki.

Grupa A

W poniedziałek w grupie A rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę. Biało-Czerwone udanie rozpoczęły mecz z Serbkami, ale ostatecznie przegrały 1:3. O komplecie zwycięstw mogą także zapomnieć Belgijki, który musiały uznać wyższość rozpędzających się Ukrainek (0:3).

Grupa B

Dwa mecze odbyły się także w grupie B. W niej Rukunki po tie-breaku ograły Bośnię i Hercegowinę i włączyły się do walki o awans. Rozpędzają się Szwajcarki, które wygrały drugie spotkanie z rzędu. Tym razem ich wyższość musiały uznać Chorwacki (1:3). Drużyna trenera Ferhata Akbasa, w tym sezonie zaliczyła spadek z tegorocznej edycji Ligi Narodów oraz jest pierwszą reprezentacją, która nie ma szans na wyjście z grupy tegorocznych ME! Przypomnijmy że Chorwatki tegoroczny europejski czempionat rozgrywają bez swojej gwiazdy Samanty Fabris, która leczy kontuzje.

Grupa C

Również dwa spotkania oglądaliśmy w grupie C. Tam doszło do sporej sensacji, bo Niemki doznały porażki ze Szwedkami (1:3), które do pierwszego zwycięstwa poprowadziła Izabellę Haak. Natomiast Turczynki zgodnie z planem ograły Czeszki 3:1.

Grupa D

Także dwa mecze miały miejsce w grupie D. Tam niepokonane Francuzki bez straty seta pokonały Słowaczki, notując czwarte zwycięstwo w turnieju. Natomiast pierwszą wygraną mogą pochwalić się Hiszpanki, które wygrały z Finkami.