Za nami kolejny dzień ME siatkarek. We wtorek rozegrano osiem spotkań. Zwycięstwo w nich odniosła m.in. reprezentacja Polski.

Grupa A

W Belgii rozegrano spotkanie pomiędzy Słowenią i Węgrami. Górą była pierwsza z tych drużyn, która wygrała 3:0. Następnie reprezentacja Polski zmierzyła się z Belgijkami i również triumfowała w trzech setach. Tym samym Polki zapewniły sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw. Natomiast reprezentacja Węgier na pewno nie opuści już ostatniego miejsca w grupie!

Grupa B

Dwa mecze odbyły się także w grupie B. W Turynie reprezentacja Bułgarii pokonała po wyrównanym spotkaniu Rumunki 3:2. Mniej emocji było w starciu Włoszek z zawodniczkami z Bośni i Hercegowiny. W tej konfrontacji zgodnie z oczekiwaniami było 3:0. Bośniaczki mimo wygrania dwóch spotkań (ze Szwajcarią i z Chorwacją) na pewno nie awansują do kolejnej fazy mistrzostw.

Grupa C

W grupie C kolejny krok w stronę awansu do fazy pucharowej mistrzostw Europy wykonała reprezentacja Azerbejdżanu, która 3:2 wygrała z Grecją. Szansę na przypieczętowanie awansu zaprzepaściły Niemki, które prowadziły 2:0, ale ostatecznie przegrały z Czeszkami 2:3. Dla podopiecznych Vitalis Heynena to już druga porażka w grupie C, wcześniej bowiem przegrały ze Szwedkami. Jak widać po ostatnich wynikach co znaczy kontuzja kluczowej zawodniczki – Hanny Orthmann.

Grupa D

Niemal wszystko jest już jasne w grupie D. Reprezentacja Holandii wygrała w meczu na szczycie Francję 3:1 i jest pewna triumfu w grupie. Z kolei reprezentacja Estonii uległa Słowacji 1:3 i tym samym nasze południowe sąsiadki zapewniły sobie dalszą grę na ME.