Środa była dniem gdzie nie zabrakło roszad w każdej z grup mistrzostw Europy siatkarek. Czwartkowe rywalki Polek – Ukrainki, wygrały swój mecz i deptają naszym po piętach w grupie A. 

Grupa A

Ukrainki grały ze Słowenią. Mimo złego startu, z czasem zdołały zdominować przeciwniczki i wygrały 3:1. Dało im to awans w tabeli na trzecią pozycję, tuż za naszymi. Polki wyprzedzają je jedynie lepszym ratiem setów.

W drugim meczu grupy A dość niespodziewanie teoretycznie najsłabsze w zestawieniu Węgierki urwały seta liderkom – Serbkom (1:3).

Do rozegrania w tej grupie pozostały już tylko dwa spotkania. Wiemy już teraz że awansu do dalszej fazy rozgrywek nie zapewnia już sobie Słowenki oraz Węgierki.

Grupa B

W grupie B Bułgarki ograły Szwajcarki 3:1, podobnie jak Włoszki, które były lepsze od Chorwatek. Zawodniczki z Italii pewnie wygrały swoją grupę, drugie miejsce dla Bułgarii, trzecie niespodziewanie dla Rumunii, a czwarte dające awans dla siatkarek że Szwajcarii. Szóste i ostatnie miejsce w grupie dla rozczarowywujących w tym sezonie Chorwatek!

Grupa C

W grupie C Turczynki rozprawiły się z ambitnymi Greczynkami (3:0), a Szwedki z Azerkami grały cztery sety, każdy z nich zakończył się dużą różnicą punktową. Lepsze w tej nierównej grze okazały się Skandynawki (3:1). Już wiemy na pewno że reprezentacja Grecji zakończy zmagania w grupie na ostatnim miejscu!

Grupa D

Natomiast w grupie D swoją pozycję umocniły Holenderki pokonując reprezentację Finlandii 3:0, a Hiszpanki awansowały na czwartą lokatę po odprawieniu Estonii 3:1.

W tej grupie nie było żadnych zaskoczeń. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczyły reprezentacje: Holandii, Francji, Słowacji oraz Hiszpanii!

Gospodynie nie obronią tytułu sprzed dwóch lat!

Reprezentacja Kamerunu w piłce siatkowej kobiet nie obroni tytułu mistrzyń Afryki sprzed dwóch lat. W półfinale okazały się gorsze od reprezentacji Kenii 3:1.

Dla gospodyń turnieju jest to już druga porażka na tym turnieju. Wcześniej bowiem przegrały w grupie z innymi finalistkami, Egiptem 3:1.

Jutro wielki finał Kenia – Egipt. Zmierzą się druzyny, które w tym turnieju jeszcze nie przegrały swojego spotkania! Wcześniej odbędzie się mecz o trzecie miejsce, Rwanda podejmie Kamerun.