W czwartek rozegrano cztery mecze fazy grupowej ME siatkarek. To były ostatnie rozstrzygnięcia. Znamy już wszystkich uczestników fazy finałowej europejskiego czempionatu.

Grupa A

W Gandawie Polki wygrały z Ukrainkami 3:1 i zapewniły sobie drugie miejsce w grupie. Z kolei Serbki bez większych problemów ograły Belgijki 3:0 i przypieczętowały pierwszą lokatę. Wszystkie te cztery drużyny grają dalej.

Grupa C

W grupie C w czwartek również rozegrano dwa mecze i obyło się w nich bez niespodzianek. Czeszki uciekły spod topora, ogrywając Szwedki 3:0. Dzięki temu przesunęły się na drugie miejsce w grupie, a jeszcze w środę ich dalsza gra na mistrzostwach Europy stała pod znakiem zapytania. Wieczorem Turcja wygrała z Niemcami 3:0 i zachowało miano niepokonanej. Tu również wszystkie te cztery drużyny grają dalej.

Polki poznały kolejne rywalki

W czwartek zostały rozegrane ostatnie mecze w fazie grupowej mistrzostw Europy siatkarek. Po nich poznaliśmy komplet par 1/8 finału. Polska zagra o awans do ćwierćfinału z Niemcami.

Bilans Biało-Czerwonych w pierwszej fazie turnieju to cztery zwycięstwa oraz porażka z najlepszymi w grupie Serbkami. Polska znalazła się w najlepszej szesnastce mistrzostw Europy.

W następnym meczu Polska zmierzy się z Niemcami. Będzie to powtórka z ćwierćfinału Ligi Narodów. Podopieczne Vitala Heynena nie prezentowały się dobrze w grupie mistrzostw Europy. Z pięciu meczów wygrały dwa, a porażki ponosiły nie tylko z Turczynkami, ale również ze Szwedkami oraz Czeszkami. W swojej grupie znalazły się na trzeciej lokacie.

Pary 1/8 finału:

Holandia – Szwajcarią

Bułgaria – Słowacja

Serbia – Szwecja

Czechy – Ukraina

Włochy – Hiszpania

Francja – Rumunia

Turcja – Belgia

Polska – Niemcy