Reprezentacja Polski kobiet gra dalej na mistrzostwach Europy siatkarek. Biało-Czerwone awansowały do ćwierćfinału po pokonaniu Niemek 3:0. Sprawdź wyniki meczów 1/8 finału ME siatkarek 2023.

Rozpoczęła się faza play-off mistrzostw Europy siatkarek. We Florencji i Brukseli są rozgrywane mecze tej części turnieju.

Francja – Rumunia 3:1

Jako pierwsze w ćwierćfinale zameldowały się siatkarki reprezentacji Francji. W meczu 1/8 finału we Florencji pokonały Rumunię 3:1. Francuzki były skuteczniejsze od rywalek w ofensywie, lepiej punktowały blokiem i zagrywką (13–7). Rumunki zdołały wygrać trzecią partię tego starcia, ale triumfatorki tegorocznego Challenger Cup zamknęły rywalizację w czterech setach. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu została Elizabet Inneh-Varga, nowa siatkarka Grupa Azoty Chemika Police, która wywalczyła 21 oczek dla Rumunii; dla ekipy zwyciężczyń 18 punktów zdobyła Lucille Gicquel.

Włochy – Hiszpania 3:0

W meczu Włochy – Hiszpania zdecydowanymi faworytkami były siatkarki Italii. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego postawiła się jednak gospodyniom. W pierwszym secie Włoszki przegrywały nawet 16:20, ale końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść; seta zakończyła asem Ekaterina Antropova (25:23). W drugiej odsłonie siatkarki Italii uzyskały wyraźną przewagę (16:11), ale ambitne Hiszpanki odrobiły straty (18:18). Końcówka znów jednak przebiegła po myśli faworytek (25:22). Trzecia odsłona toczyła się już pod dyktando Włoszek, które wygrały 25:19.

Turcja – Belgia 3:1

Reprezentacja Belgii postraszyła zespół turecki w 1/8 finału mistrzostw Europy. W czwartym secie obie ekipy walczyły na przewagi, ale ostatecznie lepsze okazały się Turczynki i to one awansowały do ćwierćfinału czempionatu Starego Kontynentu.

Polska – Niemcy 3:0

Polki miały w meczu z Niemkami lepsze i gorsze momenty, ale bilans końcowy jest fantastyczny, bo wynik, który się ostatecznie wyświetlił na tablicy to 3:0 dla naszej reprezentacji, co oznacza, że zagramy w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Turcją.

Holandia – Szwajcarią 3:0

Większych emocji nie dostarczyło spotkanie Holandii ze Szwajcarią. Pomarańczowe, które we wcześniejszych spotkaniach straciły tylko jednego seta, podtrzymały zwycięską passę. Pewnie ograły we Florencji Szwajcarię 3:0.

Bułgaria – Słowacja 3:2

Zdecydowanie dłuższa była konfrontacja Bułgarii ze Słowacją. Dwa pierwsze sety pewnie wygrała Słowacja (16:25, 17:25), dwa kolejne zdecydowanie na korzyść Bułgarii (25:19, 25:20). To oznaczało pierwszy tie-break w fazie play-off mistrzostw Europy siatkarek 2023. Decydującego seta kapitalnie rozpoczęła Bułgaria (5:0), która przy zmianie stron nadal miała pięć oczek zaliczki (8:3). Utrzymały przewagę do końca, a w ostatniej akcji meczu Petja Barakowa zaatakowała z przechodzącej piłki (15:9).