Bułgaria została pokonana już w pierwszym meczu mistrzostw Europy siatkarzy. Przegrała 1:3 z Hiszpanią. W starciu Grecji z Izraelem doszło do pierwszego w turnieju tie-breaka.

Wtorek był drugim dniem rywalizacji w mistrzostwach Europy siatkarzy. Rozegrano dwa spotkania, a do gry wkroczyli dwaj kolejni współgospodarze turnieju. W Warnie doszło do sporej niespodzianki, bo Hiszpania ograła Bułgarię.

Bułgaria – Hiszpania 1:3

Do sporej sensacji doszło w pierwszym meczu rozegranym w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Siatkarze reprezentacji Hiszpanii niespodziewanie ograli Bułgarię 3:1. Współgospodarze ME 2023 zaprezentowali się bardzo słabo. W dwóch pierwszych setach prezentowali się słabo w przyjęciu i pozwolili rozkręcić się rywalom, którzy wygrali 25:17 i 25:21. W ekipie bułgarskiej poprawnie grał jedynie Cwetan Sokołow. Hiszpanie grali skutecznie, dobrze prezentowali się choćby Jordi Ramon Ferragut czy Andres Villena. Wejście Aleksandara Nikołowa poprawiło grę reprezentacji Bułgarii, która była górą w trzeciej odsłonie (21:25), mimo aż dwunastu zepsutych zagrywek. W czwartym secie Hiszpanie odzyskali właściwy rytm i wypracowali sobie przewagę (16:10). Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które stało się faktem po błędzie bułgarskich siatkarzy w ataku (25:19).

Izrael – Grecją 3:2

We wtorek rozpoczęto również zmagania w grupie D w Tel Awiwie. W pierwszym meczu Grecja przegrała z Izraelem 2:3. Po porażce w pierwszym secie 17:25, Grecy wygrali dwie kolejne partie (29:27 i 25:21). Izraelczycy zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka (21:25), w którym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (13:15). Najlepiej punktującym siatkarzem tego meczu był Ido David, który wywalczył 28 oczek dla reprezentacji Izraela.

Włochy – Belgia 3:0

Dzień wcześniej odbył się mecz otwarcia z udziałem aktualnych mistrzów świata – Włochów! W starciu z Belgami nie dali Czerwonym Smokom absolutnie żadnych szans i pokonały Sama Serio i spółkę pewnie 3:0!

Polskie siatkarki poznały potencjalnego rywala!

Włochy wygrały z Francją 3:0 w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarek 2023. Reprezentacja Italii wciąż nie straciła w tym turnieju seta! W półfinale zmierzy się ze zwycięzcą zaplanowanego na środę spotkania Polska – Turcja.

Konfrontacja z reprezentacją Francji była ostatnią na tym turnieju rozegraną w Italii. Decydujące mecze turnieju odbędą się w Brukseli

Pewne zwycięstwo Pomarańczowych!

Holandia – Bułgaria 3:0

Holandia nie potrzebowała nawet półtorej godziny na zajęcie pierwszego miejsca w półfinale mistrzostw Europy siatkarek. W meczu z Bułgarią nie pozwoliła przeciwniczkom przekroczyć granicy 20 punktów w ani jednym secie.

Holenderki były faworytkami w meczu z Bułgarkami. Drużyna z Beneluksu prezentowała się lepiej niż przeciwnik od początku mistrzostw Europy siatkarek, a Bułgarki już w poprzednim meczu uratowały się szczęśliwie przed odpadnięciem. Podopieczne Lorenzo Micellego odwracały wynik 0:2 na 3:2 w meczu z niedoświadczoną Słowacją.

Mecz miał tak jednostronne oblicze, że aż trudno było uwierzyć, że jest rozgrywany na etapie ćwierćfinału europejskiego czempionatu. Holandia wygrała pierwszego seta 25:11, a drugiego 25:13. To było demolowanie Bułgarii. Drużyna znad Morza Czarnego nie miała nic do powiedzenia.