W czwartek rozegrano osiem meczów w ramach ME siatkarzy. Zwycięstwo odniosła m.in. reprezentacja Polski. Sprawdź aktualne tabele europejskiego czempionatu.

Grupa A

W grupie A drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Serbii, która 3:1 pokonała Belgię. Ambitni Belgowie zdołali ugrać jednego seta, ale to było wszystko na co było ich stać. Nadal są bez punktów. Drugi triumf odnieśli też Włosi, którzy 3:0 ograli Estonię.

Grupa B

Wciąż bez zwycięstwa na ME są Ukraińcy. Tym razem nasi wschodni sąsiedzi po tie-breaku przegrali z Chorwatami, dla których było to pierwsze zwycięstwo na turnieju. Ukraina dwukrotnie prowadziła w setach, lecz w końcówce to Chorwaci byli górą. Za wpadkę na inaugurację zrehabilitowali się Bułgarzy, którzy 3:1 wygrali z Finlandią.

Grupa C

Jednostronne były czwartkowe mecze w grupie C. Holandia w trzech szybkich partiach uporała się z Czarnogórą. Również Polacy pokonali 3:0 Czechów. Tym samym drużyny te dołączyły do Macedonii Północnej, która na swoim koncie też ma jedno zwycięstwo.

Grupa D

W grupie D Francuzi odnieśli drugą wygraną. Mistrzowie olimpijscy pokonali Portugalię 3:1. Emocje były w starciu Rumunów z Izraelczykami. Gospodarze wygrali z Rumunią 3:2 i mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa.