Za nami już 40 meczów tegorocznych mistrzostw Europy, a reprezentacja Polski jest nadal w gronie niepokonanych.

Grupa A

W grupie A, w której prym wiodą Włosi, w niedzielę mierzyli się Szwajcarzy z Estonią oraz Niemcy z Belgami. Dla pierwszej pary stawka meczu była wysoka, bo chodziło o pierwsze zwycięstwo w turnieju i wskoczenie na czwartą pozycję w tabeli premiującą grą w kolejnej rundzie. Mecz rozstrzygnął się w pięciu setach, a górą byli Estończycy.Niespodziewanie równie długi był drugi mecz. W drugiej parze faworytem byli niepokonani Niemcy i wygrali 3:2, lecz zwycięstwo bardzo dużo ich kosztowało. Czerwone Diabły postawiły twarde warunki i to one miały inicjatywę, dopiero pod koniec siatkarze Michała Winiarskiego wyszarpali zwycięstwo.

 1. Włochy 9 pkt.
 2. Niemcy 8 pkt.
 3. Serbia 6 pkt.
 4. Estonia 2 pkt.
 5. Belgia 1 pkt.
 6. Szwajcaria 1 pkt.

Grupa B

W grupie B Hiszpanie ograli Finów 3:1 i było to ważnym zwycięstwem, bo dało bilans 2:2 i czwartą pozycję w tabeli. Z kolei w drugim meczu w Sofii gospodarze podejmowali Chorwatów. Nieco zaskakująco lepsi okazali się ci drudzy 3:1, czym wywalczyli awans w tabeli. Bułgaria, która przed meczem była wiceliderem, po spotkaniu spadła na trzecie miejsce, a Chorwacja ją wyprzedziła.

 1. Słowenia 9 pkt.
 2. Chorwacja 8 pkt.
 3. Bułgaria 6 pkt.
 4. Hiszpania 6 pkt.
 5. Finlandia 3 pkt.
 6. Ukraina 1 pkt.

Grupa C

Dla odmiany polska grupa C nie zaskoczyła. Nasi zgodnie z planem odprawili Macedonię Północną 3:0, a w walce grupowych „outsiderów” górą byli reprezentanci Czarnogóry 3:1. Tym samym sprawili, że to Dania zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

 1. Polska 9 pkt.
 2. Holandia 6 pkt
 3. Macedonia Północna 6 pkt.
 4. Czechy 3 pkt.
 5. Czarnogóra 3 pkt.
 6. Dania 0 pkt.

Grupa D

W ostatniej z grup rozgrywanej w Izraelu, swoje drugie zwycięstwa odnieśli Portugalczycy i Rumunii. Pierwsi pokonali gospodarzy 3:0, a drudzy poprawili bilans ogrywając Greków 3:1. Choć Francuzi pauzowali, pozostają jedynym niepokonanym zespołem w grupie.

 1. Francja 9 pkt.
 2. Portugalia 7 pkt.
 3. Rumunia 6 pkt.
 4. Izrael 4 pkt.
 5. Turcja 4 pkt.
 6. Grecja 3 pkt.