W kanadyjskim Quebecu zakończyła się kolejna edycja mistrzostw strefy NORCECA. Po raz trzeci z rzędu w rywalizacji najlepsze okazały się Dominikanki, które w finale ograły Amerykanki. Po brąz sięgnęły Kanadyjki.

Kanada – Kuba 3:1

Przed własną publicznością po medal mistrzostw strefy NORCECA sięgnęły Kanadyjki, które w spotkaniu o trzecie miejsce wykazały wyższość nad Kubankami. Moment słabości przytrafił im się w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie dopuściły. Oba zespoły popełniły porównywalną liczbę błędów. Gospodynie dominowały w bloku, którym 16 razy zatrzymywały rywalki. Miały też przewagę w ataku, a ich przeciwniczki jedynie częściej punktowały w polu serwisowym (7 asów). Liderką Kanadyjek była Kiera Van Ryk, która zgromadziła na koncie 24 punkty. Miała wsparcie u Jazmine White i Hilary Howe, które dołożyły odpowiednio 14 oraz 10 oczek. Po drugiej stronie siatki prym wiodła Greisy Fine, która wywalczyła 16 punktów.

Dominikana – USA 3:2

W finale Dominikanki zmierzyły się z Amerykankami. Mimo że w premierowej odsłonie na boisku dominowały podopieczne trenera Kiraly’ego, to ich rywalki szybko wróciły do dobrej gry. Amerykanki wygrywały jeszcze 2:1, ale nie potrafiły postawić kropki nad „i”. Zrobiły to zawodniczki trenera Kwieka, które triumfowały w tie-breaku. Co ciekawe, w ataku i na zagrywce lepsze były siatkarki z USA, ale popełniły więcej, bo aż 31 błędów własnych. Niewielka przewaga Dominikanek zarysowała się też w bloku, bowiem punktowały tym elementem 9 razy. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Brayelin Martinez, która wywalczyła 20 oczek. Wśród pokonanych wyróżniła się Jordan Thompson, która zakończyła spotkanie z 21 punktami na koncie.

To był czwarty tytuł mistrzowski, a trzeci z rzędu, Dominikanek w strefie NORCECA.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Dominikana
  2. USA
  3. Kanada
  4. Kuba
  5. Meksyk
  6. Portoryko
  7. Kostaryka