Mimo że reprezentacja Polski nie rozgrywała meczu mistrzostw Europy siatkarzy w poniedziałek, to utrzymała pierwsze miejsce w grupie C.

Grupa A

W grupie A odbyły się dwa spotkania. Najpierw Serbia bez żadnych problemów ograła w trzech setach Estonię. Następnie takim samym rezultatem zakończył się mecz Włoch ze Szwajcarią. Jednak niewiele brakowało, by outsider wygrał drugiego seta.

W tabeli wciąż przewodzą Włosi, którzy nie przegrali żadnego meczu. Takim samym wyczynem mogą się pochwalić również Niemcy, ci jednak rozegrali jedno spotkanie mniej. W dodatku stracili punkt po wygranej z Belgią 3:2. Z tego powodu na 2. miejscu jest obecnie Serbia z bilansem 3-1. O ostatnią lokatę gwarantującą grę dalej walczą trzy pozostałe ekipy.

Grupa B

Również dwa spotkania miały miejsce w grupie B. W nich Ukraina pokonała Finlandię po tie-breaku, natomiast niepokonana Słowenia bez straty seta odprawiła Chorwację.Przed ostatnim meczem Słowenia jest pewna pierwszego miejsca, a Chorwacja wie, że zagra w kolejnej fazie. W starciu z Hiszpanią Ukraina powalczy o awans do play-offów rzutem na taśmę. Szans na to nie ma już Finlandia.

Grupa C

Do dwóch spotkań doszło również w grupie C, gdzie znajduje się Polska. W niej Holandia stała się kolejną reprezentacją, która ograła Danię (3:1). W przypadku drugiego meczu Czechy okazały się lepsze od Czarnogóry.

Wygląda na to, że zarówno Dania, jak i Czarnogóra nie ma już szans na kolejną fazę ME 2023. Szczególnie, że oba zespoły mają do rozegrania mecze z niepokonanymi Biało-Czerwonymi.

Grupa D

Dwa mecze odbyły się też w grupie D, gdzie doszło do sensacyjnych rezultatów. Najpierw Rumunia zszokowała Francję pokonując ją 3:1. Później faworyzowana Turcja po pięciosetowej rywalizacji uległa Portugalii po tie-breaku.Jeżeli chodzi o samą tabelę, to Trójkolorowi mają zapewnione pierwsze miejsce bez względu na ostatnie rezultaty. W kolejnej fazie zobaczymy także Portugalię oraz Rumunię. O ostatnie miejsce walczą trzy pozostałe ekipy.