Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy siatkarzy. Poznaliśmy wszystkie pary, które powalczą o awans do ćwierćfinałów.

Polska przeszła pewnym krokiem przez fazę grupową mistrzostw Europy. Drużyna, prowadzona przez Nikolę Grbicia, awansowała z pierwszego miejsca w grupie po odniesieniu kompletu pięciu zwycięstw. Polska wygrała z Czechami, Holandią, Macedonią Północną, Danią oraz Czarnogórą. Tylko w meczu z zespołem z Beneluksu przegrała jednego seta.

Następnym przeciwnikiem Polski będzie Belgia, z którą zagra o awans do ćwierćfinału. Drużyna Nikoli Grbicia rozpocznie fazę pucharową we włoskim Bari, do którego przeniesie się z macedońskiego Skopje. Polacy ponownie będą faworytami.

W razie wyeliminowania Belgii, Polska może zmierzyć się w meczu o wejście do strefy medalowej z Serbią, a potencjalnym przeciwnikiem w półfinale jest niewygodna we wcześniejszych turniejach Słowenia.

Nieźle zapowiada się mecz reprezentacji Francji i Bułgarii. Trójkolorowi zaliczyli w grupie wpadkę w postaci porażki z Rumunią. Bułgaria co prawda nie odnosi w ostatnim czasie sukcesów na arenie międzynarodowej, ale ma ambitną i młodą drużynę. Niemcy, prowadzeni przez Michała Winiarskiego, zagrają o ćwierćfinał z Holandią.

Pary 1/8 finału:

Włochy – Macedonia Północna

Holandia – Niemcy

Francja – Bułgaria

Chorwacja – Rumunia

Słowenia – Turcja

Portugalia – Ukraina

Polska – Belgia

Serbia – Czechy