Portugalia, Hiszpania, Szkocja i Chorwacja są wśród drużyn, które odniosły zwycięstwa w piątkowych meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Portugalczycy, którzy pokonali w Bratysławie Słowację 1:0, a także Szkoci, po wyjazdowej wygranej z Cyprem 3:0, mają komplet 15 punktów.

Grupa A

Podopieczni Steve’a Clarka wygrali w Larnace z Cyprem 3:0, ustalając wynik już do 30. minuty. Dorobek Szkotów grupie A jest imponujący – 15 pkt w pięciu meczach (bilans bramek 12-1). Aż o dziewięć wyprzedzają Hiszpanię, ale wicelider rozegrał dwa spotkania mniej.

W piątek Hiszpanie pokonali na wyjeździe Gruzję aż 7:1. Bohaterem był strzelec trzech goli Alvaro Morata.

Reprezentacja Norwegii w tej kolejce pauzowała.

Grupa D

W grupie D liderem pozostała Turcja, ale w piątek zaliczyła wpadkę. Zremisowała u siebie z Armenią 1:1, ratując jeden punkt w końcówce spotkania. Taki wynik ucieszył zapewne Chorwatów, który wysoko pokonali Łotwę 5:0.

Sytuacja w tabeli jest ciekawa. Turcja zgromadziła 10 punktów w pięciu meczach. Wicelider Chorwacja ma 7 pkt, ale tylko w trzech spotkaniach. Trzecia Armenia również zgromadziła 7 pkt, lecz w czterech potyczkach.

W tej kolejce pauzowała czwarta Walia (4 pkt w czterech meczach).

Grupa J

O zwycięstwie Portugalii nad Słowacją zadecydował gol Bruno Fernandesa w 43. minucie. Dzięki wygranej, podopieczni Roberto Martineza z dorobkiem 15 punktów w pięciu meczach umocnili się na pozycji lidera grupy J. Wyprzedzają o pięć punktów Słowację oraz Luksemburg, który w piątek odniósł trzecie zwycięstwo. Zespół Luca Holtza pokonał u siebie 3:1 Islandię, która z zaledwie trzema punktami jest przedostatnia, tylko przed Liechtensteinem.

Outsider tej grupy, wciąż czekający na pierwszy punkt, przegrał w piątek na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną 1:2.