Piłkarska reprezentacja Włoch tylko zremisowała w Skopje z Macedonią Północną 1:1. Na ławce trenerskiej gości zadebiutował Luciano Spalletti, który niedawno zastąpił Roberto Manciniego.

Grupa C

Italia wróciła do rywalizacji w eliminacjach ME po przerwie w czerwcu, gdy zajęła trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Narodów. W tabeli grupy C również jest trzecia z czterema punktami po trzech spotkaniach. Macedonia Płn. ma tyle samo, a ostatnia jest Malta z zerowym dorobkiem.

W drugim spotkaniu grupy C rozegranym we Wrocławiu, reprezentacja Ukrainy zremisowala z Synami Albionu (1:1).

Grupa F

W grupie F tylko łut szczęścia uchronił Belgię przed wpadką w Baku, gdzie zajmujące piąte miejsce w rankingu FIFA „Czerwone Diabły” pokonały Azerbejdżan 1:0. Jedyna bramka padła w 38. minucie, kiedy strzał z dystansu oddał Johan Bakayoko, ale piłka przypadkowo odbiła się od Yannicka Carrasco i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Belgia awansowała na pozycję lidera. Ma 10 punktów, podobnie jak druga Austria, która w tej kolejce pauzowała. Na trzecim miejscu jest Szwecja z sześcioma punktami. Ekipa „Trzech Koron” wygrała w sobotę na wyjeździe z Estonią 5:0, a asystą przy pierwszym golu popisał się obrońca Pogoni Szczecin Linus Wahlqvist.

Grupa I

W grupie I na szczycie tabeli status quo. Swoje spotkania zremisowały zarówno prowadząca Szwajcaria – z Kosowem 2:2, jak i wicelider Rumunia – z Izraelem 1:1.

Helweci zgromadzili 11 punktów, Rumuni mają o dwa mniej, a trzeci Izrael – osiem.