Francja jako druga awansowała do półfinału mistrzostw Europy siatkarzy. W kilku momentach zanosiło się na kłopoty w meczu z Rumunią, jednak Trójkolorowi nie pozwolili na niespodziankę i zwyciężyli 3:0.

Francja – Rumunia 3:0

Reprezentacja Rumunii nie zdołała sprawić niespodzianki w ćwierćfinale mistrzostw Europy, w którym mierzyła się z Francuzami. Trójkolorowi wygrali spotkanie bez straty seta, choć ich rywale byli bliscy przedłużenia spotkania. Po dwóch pewnie wygranych partiach w trzeciej mistrzowie olimpijscy wygrali bowiem dopiero po grze na przewagi i to oni ostatecznie powalczą o medale.

Słowenia – Ukraina 3:1

Od starcia Słowenii z Ukrainą rozpoczęła się faza ćwierćfinałowa mistrzostw Europy. Niespodzianki nie było, zgodnie z przewidywaniami w najlepszej czwórce imprezy zameldowali się podopieczni Gheorghe Cretu. Ukraińcy postawili jednak rywalom twarde warunki. Ostatecznie zdołali urwać im tylko jedną partię.

Już jutro kolejne mecze 1/4 finału. Reprezentacja Polski siatkarzy podejmie o 18 reprezentację Serbii, a Holandia podejmie gospodarzy imprezy – Włochów o 21.