Eliminacje do mistrzostw Europy 2024 wkraczają w decydującą fazę! Kto jest coraz bliżej awansu, a kto już zaprzepaścił swoją szansę? Sprawdźmy zatem. Awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grup.

Grupa A

W grupie A z kompletem punktów na pierwszym miejscu znajdują się Szkoci. Na drugie miejsce awansowali Hiszpanie, którzy jako jedyni mają cały czas do rozegrania jeden zaległy mecz. Trzecie miejsce dla Norwegii, która traci do Hiszpanów (2 punkty). Po porażce 1:2 z Wikingami iluzoryczne już szanse na awans mają Gruzini oraz reprezentacja Cypru, która nie zdobyła w tych eliminacjach nawet punktu!

Najbliżej awansu: Szkocja, Hiszpania/Norwegia

Bez szans na awans: Gruzja, Cypr

 1. Szkocja 15 pkt.
 2. Hiszpania 9 pkt.
 3. Norwegia 7 pkt.
 4. Gruzja 4 pkt.
 5. Cypr 0 pkt.

Grupa B

Wicemistrzowie świata – Francuzi przez eliminacje przechodzą suchą stopą. W dotychczasowych pięciu spotkaniach Trójkolorowi nie stracili nawet jednego punktu zmierzając pewnie po awans! O drugie miejsce biją się Holendrzy (jeden mecz rozegrany mniej) oraz Grecy. Naszym zdaniem Irlandia jak i Gibraltar nie mają już szans na awans.

Najbliżej awansu: Francja, Holandia/Grecją

Bez szans na awans: Irlandia, Gibraltar

 1. Francja 15 pkt.
 2. Holandia 9 pkt.
 3. Grecja 9 pkt.
 4. Irlandia 3 pkt.
 5. Gibraltar 0 pkt.

Grupa C

Anglicy przodują w tabeli grupy C! Na drugie miejsce awansowała reprezentacja Włoch dzięki wygranej nad Ukrainą. Dzięki remisowi z Italia ciągle w walce o awans są natomiast Macedończycy. Reprezentacja Malty bez punktów i bez możliwości awansu!

Najbliżej awansu: Anglia, Włochy/Ukraina/Macedonia Północna

Bez szans na awans: Malta

 1. Anglia 13 pkt.
 2. Włochy 7 pkt.
 3. Ukraina 7 pkt.
 4. Macedonia Północna 7 pkt.
 5. Malta 0 pkt.

Grupa D

Mimo jednego meczu rozegranego mniej to jednak reprezentacja Chorwacji wyszła na prowadzenie w tabeli grupy D. Drugie miejsce zajmują Turcy, którzy nieoczekiwanie zanotowali w piątek remis z Armenią. Trzecie miejsce z trzema punktami straty do lidera zajmują właśnie Ormianie, a czwarte finaliści ostatniego mundialu – reprezentacja Walii. Bez punktów uczestnik Euro 2004 – Łotwa.

Najbliżej awansu: Chorwacją/Turcja/Armenia/Walia

Bez szans na awans: Łotwa

 1. Chorwacja 10 pkt.
 2. Turcja 10 pkt.
 3. Armenia 7 pkt.
 4. Walia 7 pkt.
 5. Łotwa 0 pkt.

Grupa E

W tabeli grupy E na czele wysforsowała się reprezentacja Albanii. Drugie miejsce dla reprezentacji Czech, trzecie dla piłkarzy Mołdawii, a dopiero czwarte dla Polski. Bez szans na awans na tą chwilę są jedynie pilkarze z Wysp Owczych.

Najbliżej awansu: Albanią/Czechy/Mołdawia/Polska

Bez szans na awans: Wyspy Owcze

 1. Albania 10 pkt.
 2. Czechy 8 pkt.
 3. Mołdawia 8 pkt.
 4. Polska 6 pkt
 5. Wyspy Owcze 1 pkt.

Grupa F

W tej grupie wyklarowała nam się sytuacja. Zarówno pierwsza Belgia jak i druga w tabeli Austria mają prawie na 100% zapewniony awans na Euro 2024. Tylko kataklizm dosłownie mógłby tym drużynom odebrać awans. Natomiast trzecia Szwecja ma już tylko matematyczne szanse na doścignięcie tych dwóch zespołów. Wcześniej z gry o udział w turnieju finałowym odpadły zespoły narodowe Azerbejdżanu oraz Estonii.

Najbliżej awansu: Belgia, Austria

Bez szans na awans: Szwecja, Azerbejdżan, Estonia

 1. Belgia 13 pkt
 2. Austria 13 pkt.
 3. Szwecja 6 pkt.
 4. Azerbejdżan 1 pkt.
 5. Estonia 1 pkt.

Grupa G

Uczestnik ostatniego Euro – Węgry zajmują na ten moment pierwsze miejsce w tabeli grupy G mając jeden mecz rozegrany mniej od pozostałych zespołów. Tyle samo punktów mają drudzy Serbowie, a trzecie miejsce w tej chwili okupują sąsiedzi czyli reprezentacji Czarnogóry. Pozostałe dwie drużyny z tej grupy nie liczą się już w walce o wyjście z tej grupy.

Najbliżej awansu: Węgry/Serbia/Czarnogóra

Bez szans na awans: Bułgaria, Litwa

 1. Węgry 10 pkt.
 2. Serbia 10 pkt.
 3. Czarnogóra 8 pkt.
 4. Bułgaria 2 pkt.
 5. Litwa 2 pkt.

Grupa H

Po sześciu kolejkach nadal za bardzo nie wiemy kto awansuje z pierwszego i z drugiego miejsca na Euro 2024. Pomiędzy pierwszą drużyną w grupie – Słowenią, a czwartym Kazachstanem dzieli zaledwie jeden punkt i do ostatniej kolejki może trwać zażarta walka o awans.

Najbliżej awansu: Słowenia/Dania/Finlandia/Kazachstan

Bez szans na awans: Irlandia Północna, San Marino

 1. Słowenia 13 pkt.
 2. Dania 13 pkt.
 3. Finlandia 12 pkt.
 4. Kazachstan 12 pkt.
 5. Irlandia Północna 3 pkt.
 6. San Marino 0 pkt.

Grupa I

W tej grupie natomiast wyklarowała nam się trójka zespołów, która między sobą do końca eliminacji będzie bić się o awans na Euro 2024! Po sześciu kolejkach na prowadzeniu są Szwajcarzy, drugie miejsce z dwoma punktami straty do lidera są Rumuni, a trzecie reprezentacja Izraela, która traci do Helwetów tylko trzy punkty.

Najbliżej awansu: Szwajcaria/Rumunia/Izrael

Bez szans na awans: Białoruś, Kosowo, Andora

 1. Szwajcaria 14 pkt.
 2. Rumunia 12 pkt.
 3. Izrael 11 pkt
 4. Białoruś 4 pkt.
 5. Kosowo 4 pkt.
 6. Andora 2 pkt.

Grupa J

W tej grupie mamy zdecydowanego lidera w postaci Portugalii, która nie przegrała dotychczas żadnego spotkania w tych eliminacjach. Na drugim miejscu są Słowacy, którzy wyprzedzają o trzy punkty rewelacje kwalifikacji – Luksemburg. Zespoły z miejsc 4-5 mają już iluzoryczne szanse na awans, ale na ten moment trzeba ich uwzględnić jako drużyny, które będą się biły o awans do ostatniej kolejki.

Najbliżej awansu: Portugalia, Słowacja/Luksemburg, Bośnia i Hercegowina, Islandia

Bez szans na awans: Liechtenstein

 1. Portugalia 18 pkt.
 2. Słowacja 13 pkt.
 3. Luksemburg 10 pkt.
 4. Bośnia i Hercegowina 6 pkt.
 5. Islandia 6 pkt.
 6. Liechtenstein 0 pkt.