Już niedługo dowiemy się, która reprezentacja sięgnie po triumf podczas czempionatu Starego Kontynentu! Kiedy odbędzie się finał mistrzostw Europy siatkarzy?

Polscy siatkarze w czwartek 14 września zapewnili sobie awans do finału mistrzostw Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia, mimo porażki w pierwszym secie, byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w półfinałowym starciu ze Słowenią. Biało-Czerwoni wygrali ten mecz 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21).

Polscy siatkarze poznali finałowego rywala! Mistrzowie pewnie wygrali w półfinale

W drugim półfinale mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Rzymie Włochy wygrały z Francją 3:0. Obrońcy mistrzowskiego tytułu z 2021 roku pewnie pokonali rywali i w wielkim finale zagrają w sobotę z reprezentacją Polski.

W finale mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w sobotę, Włosi zmierzą się z Polską. Dla polskich siatkarzy będzie to okazja do rewanżu za porażkę 1:3 w katowickim Spodku w meczu o złoto mistrzostw świata 2022.

Przypomnijmy tylko, że ostatni raz polscy siatkarze stali na najwyższym stopniu podium ME we wrześniu 2009 roku w Izmirze!