Siatkarska reprezentacja Polski kobiet zrobiła w sobotę pierwszy krok do Paryża. Biało-Czerwone na inaugurację turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich nie dały szans Słowenkom, wygrywając gładko 3:0. Ważne zwyciestwa na początek turnieju odniosły także podopieczne Vitala Heynena oraz Shannon Wintzer!

Wyniki sobotnich meczów kwalifikacji olimpijskich siatkarek:

Belgia – Bułgaria 3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

Serbia – Meksyk 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

Turcja – Portoryko 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

Dominikana – Czechy 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15)

Brazylia – Argentyna 3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

Holandia – Kanada 2:3 (30:32, 25:19, 25:15, 17:25, 13:15)

USA – Kolumbia 3:0 (25:12, 25:12, 25:13)

Japonia – Peru 3:0 (25:9, 25:19, 25:15)

Chiny – Ukraina 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

Niemcy – Tajlandia 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Polska – Słowenia 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)

Włochy – Korea Południowa 3:0 (25:11, 25:20, 25:17)

Najciekawiej w pierwszym dniu zawodów było w grupie A gdzie zostały rozegrany aż dwa tie-breaku!

Reprezentacja Dominikany od porażki rozpoczęła kwalifikację olimpijskie rozgrywane w chińskim mieście Ningbo przegrywając niespodziewanie po pięciu setach z Czeszkami! Pomarańczowe natomiast również po rozegraniu pięciu setów musiały uznać wyższość Kanady, które mimo że przegrały już w setach 2:1 to zdołaly się podnieść i zwyciężyć w tie-breaku do 13 punktów.

W pozostałych grupach obyło się bez jakichkolwiek większych niespodzianek. Swoje pierwsze spotkania wygrały m.in Turczynki, Serbki oraz Włoszki!

Po sobotnich meczach w rankingu FIVB za nie wiele w czołówce się zmieniło. Reprezentacja Czech dzięki zwycięstwu w premierowym spotkaniu awansowała o jedną pozycję względem wczorajszego zestawienia (z 17 miejsca na 16 miejsce). Spadek i to o aż dwie lokaty zanotowały natomiast Słowenki, które przegrały z gospodyniami turnieju – Polkami (z 25 miejsca na 27 miejsce).