Kwalifikacje olimpijskie siatkarek wkraczają w decydującą fazę! Sprawdź wyniki oraz mozliwe scenariusze na resztę dni turnieju!

Dwadzieścia cztery najwyżej sklasyfikowane drużyny w rankingu FIVB rywalizują w trzech turniejach kwalifikacyjnych, które są rozgrywane w Chinach (Ningbo), Japonii (Tokio) oraz w Polsce (Łódź). Po dwie najlepsze ekipy z każdego z turniejów wywalczą olimpijski awans.

Grupa A

Serbia – Dominikana 1:3

Kanada – Ukraina 3:1

Czechy – Meksyk 3:1

Chiny – Holandia 2:3

W tej grupie wiemy, że nic nie wiemy. Aktualne mistrzynie świata – Serbki zanotowały pierwszą porażkę na turnieju, gospodynie Chinki natomiast drugą pod rząd, a Dominikanki i Holenderki mimo przegranego spotkania na początku turnieju (odpowiednio z Czeszkami oraz Kanadyjkami) wyrównały bilans punktowy w tabeli. Kolejne kluczowe mecze zostaną rozegrane juz jutro, kiedy dojdzie do starcia Serbia-Holandia (godz. 10:00) i Chiny-Dominikana (godz. 13:30). Warto pochwalić tutaj zarówno podopieczne Felixa Kozlowskiego jak i reprezentantki Dominikany za postęp w grze. Po zwycięstwie nad Ukrainą, Kanadyjki umocniły się na piątym miejscu w grupie, natomiast Czeszki wygrały drugie spotkanie, tym razem pokonując – Meksykanki.

Grupa B

Portoryko – Argentyna 3:2

Bułgaria – Peru 3:0

Brazylia – Turcja 0:3

Japonia – Belgia 3:0

Klarowna sytuacja nastała w grupie B. Zarówno gospodynie turnieju Japonki jak i Turczynki nadal są bez porażki. Samurajki pewnie pokonały średniaka europejskiego – Belgię, natomiast mistrzynie Europy sprzed niespełna miesiąca w trzech setach rozprawiły się z Canarinhos. Zarówno liderki jak i wiceliderki tabeli spotkają się już jutro o godz. 12:25, i jeśli ten mecz wygrają siatkarki z nad Bosforu, to jako pierwsze w tej grupie zapewnią sobie awans na igrzyska! Natomiast za plecami wielkiej trójki wielki ścisk. Czwarte Belgijki w weekend zagrają z równie mocnymi zespołami jak dziś i ciężko im będzie liczyć na jakikolwiek sukces w tych starciach. Skrzętnie mogą to wykorzystać Portorykanki, które zanotowały dziś drugie zwycięstwo w turnieju oraz Bułgarki, które pewnie dziś pokonały Peruwianki.

Grupa C

Kolumbia – Korea Południowa 3:2

Tajlandia – Słowenia 3:0

Polska – Niemcy 3:2

Włochy – USA

Ważne zwycięstwo Biało – Czerwonych! Dzięki wygranej w tie-breaku nad Niemkami jesteśmy wciąż w walce o igrzyska. Jutro kolejne ekscytujące spotkania: Polska – USA (godz. 17:30) oraz Włochy-Niemcy (godz. 20:45). W meczach o miejsca 5-8. Kolumbijki zanotowały pierwszą wygraną, pokonując Koreanki (dla tych drugich to drugi przegrany tie-break w tym turnieju), oraz Tajki, które bardzo pewnie poradziły sobie tym razem ze Słowenkami.