Zapraszamy na podsumowanie z meczu 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Na stadionie Anfield Road The Reds podejmą Leicester City.

Piłkarze Liverpoolu są niepokonani w sezonie 2023/2024. The Reds zaczęli od remisu z Chelsea, ale później były już same zwycięstwa. Gracze Juergena Kloppa mają już sześć triumfów z rzędu na swoim koncie. Ostatnio rozprawili się oni z West Hamem.

Kapitalnie w bieżącej kampanii spisuje się również Leicester, które zmierza w stronę błyskawicznego powrotu do Premier League. Lisy rozegrały w lidze dziewięć meczów, z czego osiem zakończyli zwycięstwem. Sposób na pokonanie drużyny Enzo Maresci znalazło jedynie Hull City.

Czy obie drużyny zagrają w rezerwowych składach?

Jürgen Klopp zazwyczaj rotuje składem przy okazji Carabao Cup. Asystent trenera Pep Lijnders potwierdził, że nie inaczej będzie tym razem.

Oczywiście dokonamy zmian, ale chcemy grać po swojemu, chcemy dominować, chcemy być na połowie przeciwnika

W ostatnich sezonach pierwszym bramkarzem The Reds na rozgrywki Carabao Cup był Caoimhin Kelleher.

Tymczasem menedżer Leicester, Enzo Maresca, zamierza dużo pozmieniać na Anfield ze względu na napięty harmonogram liderów Championship.

Na pewno dokonamy zmian, bez wątpienia – powiedział podczas wtorkowego spotkania z przedstawicielami mediów.

Będziemy nadal korzystać z pomocy innych zawodników, ponieważ na to zasługują. Nie możemy grać w każdym meczu tą samą jedenastką. Gracze muszą odświeżyć się i odpocząć przed niedzielnym meczem z Blackburn

Tak czy inaczej Liverpool jest faworytem do wygrania tego spotkania i awansu do 1/8 finału!

The Reds mogło wygrać wyżej to spotkanie!

Podopieczni Jurgeena Kloppa dopiero w drugiej połowie rozstrzygnęli swoje pucharowe spotkanie na swoją korzyść. Już na początku drugiej połowy swoją bramkę zdobyła rewelacja z mundialu 2022 – Holender Cody Gakpo. Po wprowadzeniu na boisko podstawowych graczy, czyli Darwina Nuneza i Dominika Szlaboszlaia gra Liverpoolu jeszcze bardziej się ożywiła. Najpierw bramkę na 2:1 strzelił Dominik Szloboszlai, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił natomiast wchodzący z ławki rezerwowych – Portugalczyk Diogo Jota. W bramce Lisów od pierwszej minuty wystąpił 22-letni Polak – Jakub Stolarczyk.

Piłkarze z Anfield Road wywalczyli tym samym awans do 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej.