Sprawdź wyniki meczów turniejów kwalifikacji olimpijskich siatkarzy po dwóch dniach rywalizacji!

Grupa A

W grupie A po dwa zwycięstwa na swoim koncie mają trzy drużyny: Włochy, Niemcy oraz Brazylia. Z tym że Canarinhos stracili punkt w meczu z Czechami (3:2). Po jednym zwycięstwie mają jak narazie Kubańczycy oraz niespodziewanie Ukraińcy. Bez punktów zespoły azjatyckie, czyli Iran oraz Katar.

Grupa B

W grupie B po dwa zwycięstwa na swoim koncie mają faworyzowane zespoły Stanów Zjednoczonych oraz Słowenii. Japończycy po wczorajszej porażce z Egipcjanami spadli w tabeli na miejsce czwarte. Przed nimi są jeszcze Serbowie (zwycięstwo wczoraj z Tunezją 3:0). Bez punktów reprezentacja Tunezji.

Grupa C

Polska i Kanada wiedą prym w grupie C. Jeśli chodzi o Biało-Czerwonych to mogliśmy się tego spodziewać, jednak po siatkarzach z Kraju Klonowego Liścia jest to jednak mała niespodzianka. W sobotę ograli piątą drużynę mistrzostw Europy – Holandię (3:2), a dzień później ograli w czterech setach brązowych medalistów olimpijskich – Argentyńczyków. W dobrym położeniu są jeszcze Belgowie, którzy po porażce w pięciu setach z Biało-Czerwonymi, ograli wczoraj 3:1 reprezentację Chin. Bez punktów są nadal wspomniani Chińczycy oraz Meksykanie.

Ranking FIVB

W czołówce bez zmian Polska prowadzi przed reprezentacjami Stanów Zjednoczonych oraz Włoch. O dwie pozycje do przodu przesunęli się Słoweńcy (z 8. miejsca na 6, spadli za to o jedną pozycję Argentyńczycy (z 6. miejsca na 7). Awans z 14. miejsca na 12 zanotowali niepokonani dotąd Kanadyjczycy.

W poniedziałek siatkarze mają wolne od grania.