Wtorek jest kolejnym dniem rywalizacji w turniejach kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Kto przybliży się do występu w Paryżu?

Grupa A

Iran – Katar 3:1

Kuba – Czechy 3:0

Włochy – Ukraina 3:0

Brazylia – Niemcy 1:3

W grupie A dzieje się najciekawiej, bo gospodarze oraz faworyci do awansu Canarinhos przegrali po raz pierwszy na tym turnieju. Zaskoczeniem jest to że przegrana przyszła z reprezentacją Niemiec prowadzona przez trenera Michała Winiarskiego. W pozostałych spotkaniach pewnie po trzy punkty sięgnęli: reprezentacja Iranu, Kuby oraz Włoch (dla tej ostatniej reprezentacji to już trzecie zwycięstwo na tym turnieju).

Grupa B

Słowenia – Finlandia 3:1

Serbia – Egipt 3:1

USA – Turcja 3:1

Japonia – Tunezja 3:0

Faworyci zgodnie powygrywaly swoje spotkania. Drugą porażkę ponieśli rewelacyjni Turcy, którzy do końca walczyli o to by ugrać że Stanami choćby punkt. W walce o igrzyska zostali naszym zdaniem cztery drużyny: Słowenia i Stany Zjednoczone (drużyny bez porażki), oraz Serbowie i Japończycy (którzy mają na swoim koncie już jedną porażkę odpowiednio z Turcją oraz z Egiptem).

Grupa C

Argentyna – Bułgaria 3:0

Holandia – Belgia 0:3

Polska – Kanada 3:2

Chiny – Meksyk 3:0

Drugą porażkę na tym turnieju ponieśli Pomarańczowi, co już w tej chwili najprawdopodobniej wyklucza ich z walki o igrzyska. W meczu niepokonanych Polscy siatkarze po tie-breaku okazali się lepsi od rewelacyjnych jak dotąd Kanadyjczyków. Aktualni mistrzowie Ameryki Płd. oraz gospodarze turnieju pokonali swoich rywali bez straty seta. A zatem wyklarowała nam się czwórka z której nieoczekiwanie wypadli Holendrzy.

Ranking FIVB

Kanadyjczycy po dzisiejszej przegranej spadli z 12. miejsca na 13. Po zwyciestwie nad Holandią 3:0, belgijscy siatkarze awansowali z 21 na 18. miejsce w światowym rankingu. Warto również odnotować spory awans Chińczyków z 34. miejsca na 30.