Z okazji tego że już jutro przypada pierwszy dzień listopada przedstawiamy Państwu kalendarz najważniejszych startów polskich sportowców w różnych dyscyplinach zimowych. Gdzie rozgrywane będą konkursy z udziałem polskich skoczków? Ile slalomów gigantów z udziałem naszej najlepszej polskiej alpejki Maryny Gąsienicy-Daniel zostanie rozegrany do końca roku? Na te wszystkie pytania postaram się odpowiedź w tekście zamieszczonym poniżej.

Biathlon

25.11.2023 – 03.12.2023 Ostersund (Szwecja)

25.11 12:30 Pojedyncza sztafeta mieszana

25.11 14:50 Sztafeta mieszana

26.11 11:20 Bieg indywidualny kobiet na 15 km

26.11 14:30 Bieg indywidualny mężczyzn na 20 km

29.11 15:20 Sztafeta kobiet 4×6 km

30.11 15:20 Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km

01.12 14:45 Sprint kobiet na 7,5 km

02.12 14:45 Sprint mężczyzn na 10 km

03.12 14:00 Bieg na dochodzenie na 10 km kobiet

03.12 16:00 Bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn

08.12.2023 – 10.12.2023 Hochfilzen (Austria)

08.12 11:30 Sprint mężczyzn na 10 km

08.12 14:25 Sprint kobiet na 7,5 km

09.12 12:15 Bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn

09.12 14:45 Bieg na dochodzenie na 10 km kobiet

10.12 11:30 Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km

10.12 14:15 Sztafeta kobiet 4×6 km

14.12.2023 – 17.12.2023 Lenzerheide (Szwajcaria)

14.12 14:15 Sprint kobiet na 7,5 km

15.12 14:15 Sprint mężczyzn na 10 km

16.12 12:45 Bieg na dochodzenie kobiet na 10 km

16.12 14:40 Bieg na dochodzenie mężczyzn na 12,5 km

17.12 12:30 Bieg masowy kobiet na 12,5 km

17.12 14:45 Bieg masowy mężczyzn na 15 km

Biegi narciarskie

24.11.2023 – 26.11.2023 Kuusamo (Finlandia)

24.11 Sprint techniką klasyczną K/M

25.11 Bieg na 10 km stylem klasycznym K

25.11 Bieg na 10 km stylem klasycznym M

26.11 Bieg ze startu wspólnego na 20 km K

26.11 Bieg ze startu wspólnego na 20 km M

02.12.2023 – 03.12.2023 Gallivare (Szwecja)

02.12 Bieg na 10 km stylem dowolnym K

02.12 Bieg na 10 km stylem dowolnym M

03.12 Sztafeta kobiet 4×7,5 km

03.12 Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km

09.12.2023 – 10.12.2023 Ostersund (Szwecja)

09.12 Sprint techniką klasyczną K/M

10.12 Bieg na 10 km stylem dowolnym K

10.12 Bieg na 10 km stylem dowolnym M

15.12.2023 – 17.12.2023 Trondheim (Norwegia)

15.12 Sprint techniką dowolną K/M

16.12 Bieg łączony na 20 km K

16.12 Bieg łączony na 20 km M

17.12 Bieg na 10 km stylem klasycznym K

17.12 Bieg na 10 km stylem klasycznym M

30.12.2023 – 01.01.2024 Toblach (Włochy) – rywalizacja w ramach Tour de Ski

30.12 Sprint techniką dowolną K/M

31.12 Bieg na 10 km stylem klasycznym K

31.12 Bieg na 10 km stylem klasycznym M

01.01 Bieg pościgowy na 25 km stylem dowolnym K

01.01 Bieg pościgowy na 25 km stylem dowolnym M

Skoki narciarskie

24.11.2023 – 26.11.2023 Kuusamo (Finlandia)

24.11 Kwalifikacje do konkursu na skoczni dużej M

25.11 Konkurs na skoczni dużej M

26.11 Kwalifikacje do konkursu na skoczni dużej M

26.11 Konkurs na skoczni dużej M

01.12.2023 – 03.12.2023 Lillehammer (Norwegia)

01.12 Kwalifikacje na skoczni normalnej K

01.12 Kwalifikacje na skoczni normalnej M

02.12 Konkurs na skoczni normalnej K

02.12 Konkurs na skoczni normalnej M

03.12 Kwalifikacje na skoczni dużej K

03.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

03.12 Konkurs na skoczni dużej K

03.12 Konkurs na skoczni dużej M

08.12.2023 – 10.12.2023 Klingenthal (Niemcy)

08.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

09.12 Konkurs na skoczni dużej M

10.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

10.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

14.12.2023 – 17.12.2023 Engelberg (Szwajcaria)

14.12 Kwalifikacje na skoczni dużej K

15.12 Konkurs na skoczni dużej K

15.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

16.12 Kwalifikacje na skoczni dużej K

16.12 Konkurs na skoczni dużej K

16.12 Konkurs na skoczni dużej M

17.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

17.12 Konkurs na skoczni dużej M

28.12.2023 – 29.12.2023 Oberstdorf (Niemcy) – rywalizacja w ramach Turnieju Czterech Skoczni

28.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

29.12 Konkurs na skoczni dużej M

29.12.2023 – 30.12.2023 Garmisch – Partenkirchen (Niemcy) – rywalizacja w ramach Turnieju Sylwestrowego

29.12 Kwalifikacje na skoczni dużej K

30.12 Konkurs na skoczni dużej K

31.12.2023 – 01.01.2024 Garmisch – Partenkirchen (Niemcy) – rywalizacja w ramach Turnieju Czterech Skoczni

31.12 Kwalifikacje na skoczni dużej M

01.01 Konkurs na skoczni dużej M

31.12.2023 – 01.01.2024 Oberstdorf (Niemcy) – rywalizacja w ramach Turnieju Sylwestrowego

31.12 Kwalifikacje na skoczni dużej K

01.01 Konkurs na skoczni dużej K

Narciarstwo alpejskie

11.11.2023 – 12.11.2023 Zermatt – Cervinia (Szwajcaria)

11.11 Zjazd M

12.11 Zjazd M

11.11.2023 – 12.11.2023 Levi (Finlandia)

11.11 Slalom K

12.11 Slalom K

18.11.2023 – 19.11.2023 Zermatt – Cervinia (Włochy)

18.11 Zjazd K

19.11 Zjazd M

18.11.2023 Gurgl (Austria)

18.11 Slalom M

25.11.2023 – 26.11.2023 Killington (Stany Zjednoczone)

25.11 Slalom gigant K

26.11 Slalom K

01.12.2023 – 03.12.2023 Beaver Creek (Stany Zjednoczone)

01.12 Zjazd M

02.12 Zjazd M

03.12 Supergigant M

02.12.2023 – 03.12.2023 Tremblant (Kanada)

02.12 Slalom gigant K

03.12 Slalom gigant K

08.12.2023 – 10.12.2023 Sankt Moritz (Szwajcaria)

08.12 Supergigant K

09.12 Zjazd K

10.12 Supergigant K

09.12.2023 – 10.12.2023 Val d’Isere (Francja)

09.12 Slalom gigant M

10.12 Slalom M

15.12.2023 – 16.12.2023 Val Gardena (Włochy)

15.12 Supergigant M

16.12 Zjazd M

16.12.2023 – 17.12.2023 Val d’Isere (Francja)

16.12 Zjazd K

17.12 Supergigant K

17.12.2023 – 18.12.2023 Alta Badia (Włochy)

17.12 Slalom gigant M

18.12 Slalom gigant M

21.12.2023 Courchevel (Francja)

21.12 Slalom K

22.12.2023 Madonna di Campiglio (Włochy)

22.12 Slalom M

28.12.2023 – 29.12.2023 Bormio (Włochy)

28.12 Zjazd M

29.12 Supergigant M

28.12.2023 – 29.12.2023 Linz (Austria)

28.12 Slalom gigant K

29.12 Slalom K

Bobsleje

17.11.2023 – 19.11.2023 Yanqing (Chiny)

17.11 Dwójki M

17.11 Skeleton M

17.11 Skeleton K

18.11 Czwórki M

19.11 Czwórki M

08.12.2023 – 10.12.2023 La Plagne (Francja)

08.12 Skeleton K

08.12 Skeleton M

09.12 Monobob K

09.12 Dwójki M

10.12 Dwójki K

10.12 Czwórki M

15.12.2023 – 17.12.2023 Innsbruck (Austria)

15.12 Monobob K

15.12 Skeleton K

15.12 Skeleton M

16.12 Monobob K

16.12 Dwójki M

17.12 Dwójki K

17.12 Czwórki M

Snowboard alpejski

14.12.2023 Carezza (Włochy)

14.12 Slalom gigant równoległy K/M

16.12.2023 Cortina d’Ampezzo (Włochy)

16.12 Slalom gigant równoległy K/M

23.12.2023 Davos (Szwajcaria)

23.12 Slalom równoległy K/M

Short Track

08.12.2023 – 10.12.2023 PŚ Pekin (Chiny)

15.12.2023 – 17.12.2023 PŚ Seul (Korea Południowa)

Saneczkarstwo

08.12.2023 – 09.12.2023 PŚ w Lake Placid (Stany Zjednoczone)

15.12.2023 – 16.12.2023 PŚ Vancouver (Kanada)

Łyżwiarstwo Szybkie

10.11.2023 – 12.11.2023 PŚ Obihiro (Japonia)

17.11.2023 – 19.11.2023 PŚ Pekin (Chiny)

01.12.2023 – 03.12.2023 PŚ Stavanger (Norwegia)

08.12.2023 – 10.12.2023 PŚ Tomaszów Mazowiecki (Polska)

Łyżwiarstwo Figurowe

03.11.2023 – 05.11.2023 Grand Prix ISU Angers (Francja)

10.11.2023 – 12.11.2023 Grand Prix ISU Chongping (Chiny)

17.11.2023 – 19.11.2023 Grand Prix ISU Espoo (Finlandia)

24.11.2023 – 26.11.2023 Grand Prix ISU Osaka (Japonia)

07.12.2023 – 10.12.2023 Finał Grand Prix ISU Pekin (Chiny)

Hokej na lodzie

09.11.2023 – 11.11.2023 „Turniej o Puchar Niepodległości” – turniej towarzyski

09.11 15:30 Polska – Estonia

09.11 19:30 Łotwa – Litwa

10.11 16:30 Litwa – Estonia

10.11 20:00 Polska – Łotwa

11.11 16:30 Estonia – Łotwa

11.11 20:00 Polska – Litwa

Curling

18.11.2023 – 25.11.2023 Mistrzostwa Europy Aberdeen (Szkocja) – Dywizja A

18.11.2023 – 25.11.2023 Mistrzostwa Europy Perth (Szkocja) – Dywizja B (z udziałem Polski)

08.12.2023 – 19.12.2023 Mistrzostwa Świata Juniorów Lohja (Finlandia) – Dywizja B (z udziałem Polski)

Kombinacja Norweska

24.11.2023 – 26.11.2023 PŚ w Kuusamo (Finlandia) M

01.12.2023 – 03.12.2023 PŚ w Lillehammer (Norwegia) K/M

14.12.2023 – 16.12.2023 PŚ w Ramsau (Austria) K/M