Zapraszamy na podsumowanie 1. kolejki spotkań Mistrzostw Świata FIFA u-17 w piłce nożnej mężczyzn. Poniżej znajdziecie Państwo wyniki oraz ciekawostki związane z danym rozegranym spotkaniem.

Panama – Maroko 0:2 (0:1)

Saifdine Chlaghmo został pierwszym piłkarzem turnieju, który zdobył gola na tegorocznych MŚ u-17!

Mali – Uzbekistan 3:0 (1:0)

Mamadou Doumbia ustrzelił hat-tricka, a Mali rozpoczęło swoją zwycięską kampanię w Pucharze Świata FIFA U-17™ od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 nad Uzbekistanem.

Indonezja – Ekwador 1:1 (1:1)

Dla gospodarzy tegorocznego turnieju jest to pierwszy historyczny punkt zdobyty na MŚ u-17!

Hiszpania – Kanada 2:0 (1:0)

W meczu Hiszpanów z Kanadyjczykami zdecydowany faworytem byli Europejczycy i nie zawiedli. Bramki w tym spotkaniu zdobyli napastnik FC Barcelony Marc Guiu oraz Quim Junyent Casanova.

Nowa Kaledonia – Anglia 0:10 (0:4)

Niecodziennym wynikiem zakończył się mecz fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata U-17. Reprezentacja Anglii rozbiła Nową Kaledonią aż… 10:0! Co ciekawe, na listę strzelców wpisało się aż ośmiu zawodników. Do tego padł jeden gol samobójczy. Jedynym piłkarzem, który zdobył więcej niż jedną bramkę był Justin Oboavwoduo. 17-latek z Manchesteru City zanotował dwa trafienia.

Japonia – Polska 1:0 (0:0)

Po 24 latach przerwy reprezentacja Polski ponownie wystąpiła na piłkarskich mistrzostwach świata do lat 17. Jednak pierwszego spotkania nie zaliczy do udanych, w strugach deszczu przegrywając z Japonią po pięknej bramce Rento Takaokiego.

Brazylia – Iran 2:3 (2:0)

Brazylia, która była faworytem w starciu z Iranem i prowadziła dwoma bramkami, ostatecznie przegrała z Iranem 2:3. To do tej pory największa sensacja na piłkarskich mistrzostwach świata do lat 17 w Indonezji. Rywale Canarinhos zdobyli trzy bramki, choć przez 80 minut wymienili… 155 podań.

Argentyna – Senegal 1:2 (0:2)

Zawodnikiem tego spotkania został 15-letni – Amara Diouf, który w tym spotkaniu ustrzelił dublet! Młodziutki Senegalczyk najpierw w 6. minucie strzałem zza linii pola karnego zaskoczył Froilana Diaza, który nie popisał się przy próbie interwencji. Drugiego gola Diouf strzelił na raty, z bliska posyłając piłkę do siatki.

Wenezuela – Nowa Zelandia 3:0 (1:0)

Dla Wenezuelczyków jest to pierwsze historyczne zwycięstwo oraz pierwsze zdobyte punkty na MŚ u-17!

Francja – Burkina Faso 3:0 (0:0)

Francja rozpoczyna mistrzostwa świata od zwycięstwa 3:0 nad Burkiną Faso rozegranym na stadionie w Dżakarcie! Dwie z trzech bramek dla Trójkolorowych zostało zdobyte po pokonaniu bramkarza z rzutu karnego!

Meksyk – Niemcy 1:3 (0:2)

Niemcy pokonali Meksyk 3:1 w swym pierwszym spotkaniu fazy grupowej, a jednego z goli strzelił mający pochodzącą z Polski mamę – Eric da Silva Moreira. Wynik najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany na 3:0, bo selekcjoner kadry Meksyku wprowadził… sześciu rezerwowych. A mógł pięciu.

Korea Południowa – USA 1:3 (1:1)

Bohaterem tego spotkania został 15-letni zawodnik Charlotte FC – Nimfasha Berchimas, który zaliczył dublet w spotkaniu z Koreańczykami! Napastnik stał się najmłodszym amerykańskim zawodnikiem, który strzelił gola na Mistrzostwach Świata FIFA U-17™ od czasów Freddy’ego Adu w 2003 roku.