We wtorek Senegal i Serbia zapewniły sobie awans z grup mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet. Na szczycie tabeli pozostały szczypiornistki ze Szwecji oraz Danii. W środę rozpoczynamy mecze drugiej fazy grupowej!

We wtorek zespoły dokończyły pierwszą fazę grupową w mistrzostwach świata. Na deser zostały rozwiązane ostatnie niewiadome w grupach A oraz E. Do obsadzenia były jeszcze dwa miejsca premiowane awansem.

I tak w grupie A z pierwszego miejsca wyszła Szwecja, która potwierdziła wyższość nad Chorwacją zwycięstwem 22:17. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Senegalu. Chinki natomiast zagrają o Puchar Prezydenta.

W kolejnych meczach będzie można zobaczyć również Serbki, które podniosły się po porażkach z Danią oraz Rumunią i we wtorek odniosły zwycięstwo 30:16 z Chile. Pierwsze miejsce w grupie E dla gospodyń turnieju, a drugie dla reprezentacji Rumunii.

W środę rozpoczęcie drugiej fazy mistrzostw!

Dzisiaj od 15:30 rozpoczyna się druga faza mistrzostw. Z każdej grup szesciozespolowej wychodzą po dwie drużyny, które rozegrają między sobą mecze 1/4 finału. Żeby tam się dostać muszą jednak być bezwzględni i zbierać punkty.

Pierwszego dnia ciekawie zapowiadają się mecze Korei Południowej ze Słowenią, Francji z Austria oraz Holandii z Brazylia. Jutro pierwsze swoje spotkanie rozegrają Biało – Czerwone.

Korea Południowa (0 pkt.) – Słowenia (2 pkt.) godz. 15:30

Ukraina (0 pkt.) – Czechy (2 pkt.) godz. 15:30

Francja (4 pkt.) – Austria (2 pkt.) godz. 18:00

Hiszpania (4 pkt.) – Argentyna (0 pkt.) godz. 18:00

Holandia (4 pkt.) – Brazylia (2 pkt.) godz. 20:30

Norwegia (4 pkt.) – Angola (0 pkt.) godz. 20:30