Rok 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne wielkie sportowe emocje. Wszyscy czekamy na igrzyska olimpijskie w Paryżu oraz piłkarskie mistrzostwa Europy. Co poza nimi czeka nas w najbliższym czasie? Prezentujemy kalendarz wybranych wydarzeń sportowych, którymi będziemy żyć już niebawem.

Styczeń

Sporty zimowe

1.01 – Biegi narciarskie, Puchar Świata w Toblach (Tour de Ski)

1.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Garmisch-Partenkirchen (Turniej Czterech Skoczni)

3.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Innsbrucku (Turniej Czterech Skoczni)

3.01 – 4.01 – Biegi narciarskie, Puchar Świata w Davos (Tour de Ski)

4.01 – 7.01 – Biathlon, Puchar Świata w Oberhofie

5.01 – 7.01 – Łyżwiarstwo szybkie, mistrzostwa Europy w Heerenveen

6.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Bischofshofen (Turniej Czterech Skoczni)

6.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet (Kranjska Gora/Słowenia)

6.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom gigant mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)

7.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom kobiet (Kranjska Gora/Słowenia)

6.01 – 7.01 – Biegi narciarskie, Puchar Świata w Val di Fiemme (Tour de Ski)

8.01 – 14.01 – Łyżwiarstwo figurowe, mistrzostwa Europy w Kownie

9.01 – 14.01 – Saneczkarstwo, mistrzostwa Europy w Innsbrucku

10.01 – 14.01 – Biathlon, Puchar Świata w Ruhpolding

12.01 – 14.01 – Short track, mistrzostwa Europy w Gdańsku

12.01 Narciarstwo alpejskie, supergigant mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)

13.01 – Snowboard, slalom gigant równoległy (Scuol/Szwajcaria)

13.01 Narciarastwo alpejskie, zjazd kobiet (Zauchensee/Austria)

13.01 Narciarstwo alpejskie, zjazd mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)

13.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle (Polski Tour)

14.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle (Polski Tour)

14.01 – Narciarstwo alpejskie, supergigant kobiet (Zauchensee/Austria)

14.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)

16.01 – Narciarastwo alpejskie, slalom kobiet (Flachau/Austria)

16.01 – Snowboard, slalom równoległy (Bad Gastein/Austria)

17.01 – Snowboard, drużynowy slalom równoległy (Bad Gastein/Austria)

17.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Szczyrku, Polski Tour

18.01 – 21.01 – Biathlon, Puchar Świata w Anterselvie

19.01 Narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)

20.01 Narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet (Jasna/Słowacja)

20.01 Narciarstwo alpejskie, zjazd mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)

20.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Zakopanem, Polski Tour

20-21.01 Snowboard, slalom równoległy (Pamporowo/Bułgaria)

21.01 – Skoki narciarskie, Puchar Świata w Zakopanem, Polski Tour

21.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom kobiet (Jasna/Słowacja)

21.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)

23.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom gigant mężczyzn (Schladming/Austria)

24.01 – Narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn (Schladming/Austria)

24.01 – 28.01 – Biathlon, mistrzostwa Europy w Brezno-Osrblie

25.01 Snowboard, slalom gigant równoległy (Rogla/Słowenia)

26.01 Narciarstwo alpejskie, zjazd kobiet (Cortina d’Ampezzo/Włochy)

27.01 Narciarstwo alpejskie, zjazd kobiet (Cortina d’Ampezzo/Włochy)

27.01 Snowboard, slalom gigant równoległy (Simonhoehe/Austria)

27.01 Narciarstwo alpejskie, supergigant mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)

28.01 Narciarstwo alpejskie, supergigant kobiet (Cortina d’Ampezzo/Włochy)

28.01 Narciarstwo alpejskie, supergigant mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)

26.01 – 28.01 – Saneczkarstwo, mistrzostwa świata w Altenbergu

26.01 – 28.01 – Skoki narciarskie, mistrzostwa świata w lotach w Bad Mitterndorf

26.01 – 28.01 Łyżwiarstwo szybki, PŚ (Salt Lake/City/USA)

28.01 Snowboard, drużynowy slalom gigant równoległy (Simonhoehe/Austria)

30.01 Narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet (Kronplatz/Włochy)

Tenis ziemny

29.12 – 7.01: Tenis ziemny – United Cup

1.01 – 7.01 – Turniej WTA w Auckland

1.01 – 7.01 – Turniej ATP w Hongkongu

8.01 – 13.01 – Turnieje WTA w Adelajdzie i Hobart

8.01 – 13.01 – Turnieje ATP w Adelajdzie i Auckland

14.01 – 28.01 – Australian Open w Melbourne

29.01 – 4.02 – Turnieje WTA w Linzu i Hua Hin

29.01 – 4.02 – Turniej ATP w Montpellier

Sporty motorowe

5.01 – 19.01 Rajd Dakar w Arabii Saudyjskiej

25.01 – 28.01 Rajd Monte Carlo

Kolastwo

10.01 – 14.01 – Kolarstwo torowe, mistrzostwa Europy w Apeldoorn

16.01 – 21.01 – Kolarstwo szosowe, Tour Down Under

Piłka ręczna

10.01 – 28.01 – Mistrzostwa Europy mężczyzn w Niemczech

11.01 – 25.01 – XXI Mistrzostwa Azji w piłce ręcznej mężczyzn

16.01 – 20.01 – Mistrzostwa Ameryki w piłce ręcznej mężczyzn

17.01 – 27.01 – 26. Mistrzostwa Afryki w piłce ręcznej mężczyzn

Piłka nożna

12.01 – 10.02 – Puchar Azji w Katarze

13.01 – 11.02 – Puchar Narodów Afryki w Wybrzeżu Kości Słoniowej

20.01 – 11.02 – Turniej przedolimpijski CONMEBOL u-23 mężczyzn

Lekkoatletyka

27.01 – Lekkoatletyka, mityng Orlen Cup w Łodzi

Hokej na lodzie

26.12 – 5.01 MŚ elity do lat 20 (Goeteborg/Szwecja)

8-14.01 MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Jaca/Hiszpania)

Hokej na trawie

24.01 – 27.01 MŚ kobiet w odmianie pięcioosobowej z udziałem reprezentacji Polski (Muscat/Oman)

28.01 – 31.01 MŚ mężczyzn w odmianie pięcioosobowej z udziałem reprezentacji Polski (Muscat/Oman)

Szermierka

13-14.01 PŚ we florecie K+M (Paryż/Francja)

13-14.01 PŚ w szabli K+M (Tunis/Tunezja)

30-31.01 PŚ w szpadzie K+M (Dauha/Katar)

Piłka wodna

04.01 – 16.01 Mistrzostwa Europy mężczyzn w Chorwacji

05.01 – 13.01 Mistrzostwa Europy kobiet w Holandii

Inne

19.01 – 01.02 Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży – Gangwon 2024