Rok 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne wielkie sportowe emocje. Wszyscy czekamy na igrzyska olimpijskie w Paryżu oraz piłkarskie mistrzostwa Europy. Co poza nimi czeka nas w najbliższym czasie? Prezentujemy kalendarz wybranych wydarzeń sportowych, którymi będziemy żyć już niebawem.

Badminton

12.02 – 18.02 Drużynowe Mistrzostwa Afryki (Egipt)

13.02 – 18.02 Drużynowe Mistrzostwa Azji (Malezja)

14.02 – 18.02 Drużynowe ME (Łódź)

15.02 – 18.02 Mistrzostwa Pan America (Brazylia)

16.02 – 18.02 Mistrzostwa Oceanii (Australia)

Sporty zimowe

1.02 – 4.02 Bobsleje – ME (Sigulda/Łotwa)

2.02 Snowboard – slopestyle (Mammoth Mountain/USA)

2.02 – 4.02 Łyżwiarstwo szybkie – PŚ (Quebec/Kanada)

3.02 – 04.02 Skoki narciarskie – PŚ Willingen/Niemcy

3.02 – 4.02 Snowboard – snowcross (Gudauri/Gruzja)

3.02 Snowboard – halfpipe (Mammoth Mountain/USA)

3.02 Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)

3.02 Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn (Chamonix/Francja)

4.02 Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)

4.02 Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn (Chamonix/Francja)

5.02 – 11.02 MŚJ w narciarstwie klasycznym (Planica/Słowenia)

6.02 – 11.02 Saneczkarstwo – PŚ (Oberhof/Niemcy)

7.02 – 11.02 Biathlon – MEJ (Jakuszyce)

7.02 – 18.02 Biathlon – MŚ (Nove Mesto na Morave/Czechy)

09.02 – 11.02 Łyżwiarstwo szybkie – MŚ juniorów (Japonia)

9.02 – 11.02 Biegi narciarskie – PŚ Canmore/Kanada

9.02 – 11.02 Short track – PŚ (Drezno/Niemcy)

10.02 – 11.02 Skoki narciarskie – PŚ w Lake Placid/USA

10.02 Snowboard – snowcross (Kayseri (Turcja)

10.02 Snowboard – halfpipe (Calgary/Kanada)

10.02 Narciarstwo alpejskie – slalom gigant kobiet (Soldeu/Andora)

10.02 Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn (Bansko/Bułgaria)

11.02 Snowboard – slopestyle (Calgary (Kanada)

11.02 Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet (Soldeu/Andora)

11.02 Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn (Bansko/Bułgaria)

12.02 – 18.02 Bobsleje – PŚ Altenberg/Niemcy)

13.02 Biegi narciarskie – PŚ Canmore/Kanada

14.02 – 18.02 Saneczkarstwo – PŚ (Oberhof/Niemcy)

15.02 – 16.02 Snowboard – slalom gigant równoległy (Blue Mountain/Kanada)

15.02 – 18.02 Łyżwiarstwo szybkie – MŚ na dystansach (Calgary/Kanada)

16.02 Narciarstwo alpejskie – zawody drużynowe kobiet (Crans-Montana/Szwajcaria)

16.02 – 18.02 Short track – PŚ (Gdańsk)

17.02 – 18.02 Skoki narciarskie – PŚ w Sapporo/Japonia

17.02 – 18.02 Biegi narciarskie – PŚ Minneapolis/USA

17.02 Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet (Crans-Montana/Szwajcaria)

17.02 Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)

18.02 Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet (Crans-Montana/Szwajcaria)

18.02 Narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)

19.02 – 03.03 Bobsleje – MŚ (Winterberg/Niemcy)

19.02 – 5.03 MŚ w snowboardzie i narciarstwie dowolnym (Bakuriani/Gruzja)

21.02 – 25.02 Saneczkarstwo – PŚ (Sigulda/Łotwa)

23.02 – 25.02 Skoki narciarskie – PŚ w Oberstdorfie/Niemcy

23.02 – 2.03 Biathlon – MŚJ (Otepaeae/Estonia)

24.02 Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet (Val di Fassa/Włochy)

24.02 Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn (Palisades Tahoe/USA)

25.02 Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet (Val di Fassa/Włochy)

25.02 Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet (Palisades Tahoe/USA)

24.02 – 25.02 Snowboard – slalom gigant równoległy (Krynica Zdrój)

22.02 – 25.02 Short track – MŚJ (Gdańsk)

26.02 – 03.03 Łyżwiarstwo figurowe – MŚ juniorów (Chiński Tajwan)

28.02 – 3.03 Saneczkarstwo – PŚ (Sigulda/Łotwa)

29.02 – 3.03 Biathlon – PŚ (Oslo-Holmenkollen/Norwegia)

Hokej na trawie

01.02 – 4.02 Halowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Leuven/Belgia)

08.02 – 11.02 Halowe ME kobiet z udziałem reprezentacji Polski (Berlin/Niemcy)

Judo

02.02 – 04.02 Grand Slam (Paryż/Francja)

15.02 – 16.02 Grand Slam (Tel Awiw/Izrael)

24.02 – 25.02 Warsaw European Open

Kolarstwo szosowe

19.02 – 25.02 UAE Tour (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Kolarstwo przełajowe

3.02 – 4.02 MŚ (Tabor/Czechy)

Koszykówka

09.02 – 11.02 Finał PP kobiet

15.02 – 18.02 Finał PP mężczyzn (Sosnowiec)

23.02 El. ME mężczyzn 2025: Litwa – Polska

26.02 El. ME mężczyzn 2025: Polska – Macedonia

Lekkoatletyka

6.02 Mityng Copernicus Cup (Toruń)

10.02 Mityng World Indoor Tour Gold (Lievin/Francja)

17.02 – 18.02 Halowe MP (Toruń)

23.02 Mityng World Indoor Tour Gold (Madryt/Hiszpania)

Łucznictwo

19.02 – 24.02 Halowe ME (Varazdin/Chorwacja)

Piłka nożna

9.02 wznowienie rozgrywek Ekstraklasy

13.02 – 14.02 pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów

15.02 pierwsze mecze play off o awans do 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji

20.02 – 21.02 pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów

20.02 – 10.03 Złoty Puchar Concacaf (Stany Zjednoczone)

22.02 rewanżowe mecze play off o awans do 1/8 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji

23.02 – 28.02 Finał Ligi Narodów UEFA kobiet

28.02 mecze 1/4 finału Pucharu Polski

Pływanie

11.02 – 18.02 MŚ (Dauha/Katar)

Podnoszenie ciężarów

12.02 – 20.02 ME seniorek i seniorów (Sofia/Bułgaria)

Sporty motorowe

15.02 – 18.02 Rajd Szwecji WRC

Strzelectwo

24.02 – 3.03 ME – pistolet, karabin (Gyoer/Węgry)

Szermierka

10.02 – 11.02 PŚ w szpadzie K (Barcelona/Hiszpania)

10.02 – 11.02 PŚ w szabli K (Lima/Peru)

10.02 – 11.02 PŚ we florecie K+M (Turyn/WŁochy)

23.02 – 24.02 PŚ w szpadzie M (Heidenheim/Niemcy)

24.02 – 25.02 PŚ we florecie K+M (Kair/Egipt)

Tenis ziemny

5.02 – 11.02 Turnieje ATP Dallas/USA, Cordoba/Argentyna, Marsylia/Francja

5.02 – 11.02 Turniej WTA Abu Zabi/Zjednoczone Emiraty Arabskie

11.02 – 17.02 Turniej WTA Dauha/Katar

12.02 – 18.02 Turnieje ATP Rotterdam/Holandia, Delray Beach/USA, Buenos Aires/Argentyna

18.02 – 24.02 Turniej WTA Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie

19.02 – 25.02 Turnieje ATP Rio de Janeiro/Brazylia, Dauha/Katar, Los Cabos/ Meksyk

26.02 – 03.03 Turnieje ATP Dubaj/ZEA, Acapulco/Meksyk, Santiago/Chile

26.02 – 3.03 Turniej WTA San Diego/USA, Austin/USA

Tenis stołowy

16.02 – 25.02 DMŚ (Pusan/Korea Płd.) z udziałem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn

Futsal

02.02 – 10.02 Copa America (Paragwaj)

Rugby

2.02 – 16.03 Puchar Sześciu Narodów

Zapasy

12.02 – 18.02 Mistrzostwa Europy (Rumunia)

Beach Soccer

15.02 – 25.02 Mistrzostwa Świata FIFA (ZEA)

Curling

17.02 – 24.02 Mistrzostwa Świata Juniorów (Finlandia)