Luty przyniósł nam wiele imprez sportowych, na które warto było zwrócić uwagę. Srebrne medali dla Polski zdobyli nasi hokeiści na trawie, którzy w finale w odmianie halowej przegrali z Niemcami! Ponadto nasza numer jeden Iga Świątek była najlepsza podczas turnieju WTA 1000 w katarskim Dausze!

Hokej na trawie

Halowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na trawie (gospodarz: Belgia/Niemcy)

Kobiety:

  1. Niemcy
  2. Polska
  3. Austria

Mężczyźni:

  1. Niemcy
  2. Polska
  3. Belgia

Piłka nożna

Mistrzostwa Concacaf Kobiet do lat 17 (gospodarz: Meksyk)

  1. Stany Zjednoczone – awans do MŚ u-17
  2. Meksyk – awans do MŚ u-17
  3. Kanada

Puchar Azji 2024 (gospodarz: Katar)

  1. Katar
  2. Jordania

Puchar Narodów Afryki (gospodarz: Wybrzeże Kości Słoniowej)

  1. WKS
  2. Nigeria
  3. RPA

Liga Narodów Kobiet 2024 (gospodarz: Hiszpania)

  1. Hiszpania (1. tytuł)
  2. Francja
  3. Niemcy

Futsal

Copa America 2024 (gospodarz: Paragwaj)

  1. Brazylia (11. tytuł) – awans do MŚ
  2. Argentyna – awans do MŚ
  3. Wenezuela – awans do MŚ
  4. Paragwaj – awans do MŚ

Pływanie

Mistrzostwa Świata (gospodarz: Katar)

  1. Chiny (23Z, 8S, 2B)
  2. Stany Zjednoczone (9Z, 6S, 8B)
  3. Australia (7Z, 12S, 5B)

30. Polska (0Z, 0S, 3B)

  • Brązowy medal na 100 m stylem motylkowym: Jakub Majerski
  • Brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym: Ksawery Masiuk
  • Brązowy medal na 50 m kraulem: Katarzyna Wasick

Narciarstwo klasyczne

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym (gospodarz: Słowenia)

  1. Norwegia (4Z, 5S, 8B)
  2. Austria (4Z, 2S, 1B)
  3. Niemcy (3Z, 2S, 4B)

14. Polska (0Z, 0S, 1B)

  • Brązowy medal w konkursie drużynowym na skoczni normalnej: Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Tymoteusz Amilkiewicz

Krykiet

Puchar Świata w krykiecie mężczyzn do lat 19 (gospodarz: RPA)

  1. Australia
  2. Indie
  3. Pakistan

Biathlon

Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów (gospodarz: Polska)

  1. Austria (3Z, 1S, 2B)
  2. Finlandia (1Z, 2S, 0B)
  3. Chorwacja/Mongolia (1Z, 0S, 0B)

6. Polska (0Z, 1S, 0B)

  • Srebrni medal w sprincie na 10 km: Marcin Zawół

Mistrzostwa Świata (gospodarz: Czechy)

  1. Francja (6Z, 1S, 6B)
  2. Norwegia (4Z, 5S, 3B)
  3. Włochy (1Z, 3S, 0B)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie (gospodarz: Estonia)

  1. Norwegia (8Z, 4S, 2B)
  2. Niemcy (5Z, 2S, 2B)
  3. Francja (2Z, 4S, 4B)

9. Polska (0Z, 1S, 1B)

  • Srebrny medal w sprincie na 10 km mężczyzn: Jan Guńka
  • Brązowy medal w biegu indywidualnym na 15 km: Jan Guńka

Łyżwiarstwo Szybkie

Mistrzostwa Świata Juniorów 2024 (gospodarz: Japonia)

  1. Holandia (6Z, 2S, 3B)
  2. Norwegia (5Z, 2S, 2B)
  3. Japonia (2Z, 5S, 6B)

9. Polska (0Z, 0S, 2B)

  • Brązowy medal w biegu na 1500 m: Szymon Wojtakowski
  • Brązowy medal w sprincie drużynowym: Kacper Abratkiewicz, Mateusz Śliwka, Szymon Wojtakowski

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie szybkim na dystansach 2024 (gospodarz: Kanada)

  1. Holandia (6Z, 3S, 4B)
  2. USA (3Z, 1S, 1B)
  3. Kanada (2Z, 6S, 2B)

10. Polska (0Z, 0S, 2B)

  • Brązowy medal w sprincie na 500 m: Damian Żurek
  • Brązowy medal w sprincie drużynowym: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik, Karolina Bosiek

Tenis ziemny

Turniej WTA 1000 (gospodarz: Katar)

  1. Iga Świątek (Polska)
  2. Jelena Rybakina (Kazachstan)

Turniej WTA 1000 (gospodarz: ZEA)

  1. Jasmine Paolini (Włochy)
  2. Anna Kalinskaja (Rosja)

Turniej ATP 500 (gospodarz: ZEA)

  1. Ugo Humbert (Francja)
  2. Alexander Bublik (Kazachstan)

Badminton

Drużynowe Mistrzostwa Afryki kobiet i mężczyzn (gospodarz: Egipt)

Kobiety:

  1. RPA
  2. Uganda
  3. Algieria/Nigeria

Mężczyzni:

  1. Algieria
  2. Nigeria
  3. Egipt/Mauritius

Drużynowe Mistrzostwa Azji kobiet i mężczyzn (gospodarz: Malezja)

Kobiety:

  1. Indie
  2. Tajlandia
  3. Indonezja/Japonia

Mężczyźni:

  1. Chiny
  2. Malezja
  3. Japonia/Korea Południowa

Drużynowe Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn (gospodarz: Polska)

Kobiety:

  1. Dania
  2. Hiszpania
  3. Francja/Szkocja

Mężczyźni:

  1. Dania
  2. Francja
  3. Anglia/Niemcy

Drużynowe Mistrzostwa Panamerykańskie kobiet i mężczyzn (gospodarz: Brazylia)

Kobiety:

  1. Kanada
  2. USA
  3. Brazylia

Mężczyźni:

  1. Kanada
  2. Brazylia
  3. Meksyk

Zapasy

Mistrzostwa Europy w zapasach 2024 (gospodarz: Rumunia)

  1. Turcja (7Z, 6S, 4B)
  2. Azerbejdżan (5Z, 3S, 8B)
  3. Armenia (4Z, 0S, 2B)

17. Polska (0Z, 0S, 4B)

  • Brązowy medal w wadze do 55 kg: Roksana Zasina
  • Brązowy medal w wadze do 57 kg: Anhelina Łysiak
  • Brązowy medal w wadze do 59 kg: Patrycja Gil
  • Brązowy medal w wadze do 72 kg: Wiktoria Chołuj

Mistrzostwa Panamerykańskie w zapasach 2024 (gospodarz: Meksyk)

  1. Stany Zjednoczone (17Z, 5S, 7B)
  2. Ekwador (3Z, 1S, 4B)
  3. Meksyk (2Z, 4S, 4B)

Podnoszenie ciężarów

Mistrzostwa Europy (gospodarz: Bułgaria)

  1. Armenia (4Z, 3S, 3B)
  2. Bułgaria (4Z, 2S, 1B)
  3. Włochy/Ukraina (2Z, 2S, 0B)

7. Polska (1Z, 1S, 1B)

  • Złoty medal w wadze do 81 kg: Weronika Zielińska-Stubińska
  • Srebrny medal w wadze do 49 kg: Oliwia Drzazga
  • Brązowy medal w wadze do 64 kg: Wiktoria Wołk

Mistrzostwa Azji w podnoszeniu ciężarów (gospodarz: Uzbekistan)

  1. Korea Północna (11Z, 0S, 0B)
  2. Korea Południowa (4Z, 1S, 3B)
  3. Uzbekistan (2Z, 5S, 1B)

Mistrzostwa Panamerykańskie w podnoszeniu ciężarów (gospodarz: Wenezuela)

  1. Kolumbia (9Z, 4S, 1B)
  2. Wenezuela (5Z, 7S, 3B)
  3. Ekwador (3Z, 1S, 2B)

Sporty motorowe

Rajd Szwecji WRC

  1. Esapekka Lappi (Finlandia)
  2. Elfyn Evans (Wielka Brytania)
  3. Adrien Fourmaus (Francja)

Beach Soccer

Mistrzostwa Świata FIFA 2024 (gospodarz: ZEA)

  1. Brazylia
  2. Włochy
  3. Iran

Tenis stołowy

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie stołowym 2024 (gospodarz: Korea Południowa)

Kobiety:

  1. Chiny
  2. Japonia
  3. Francja/Hongkong

Mężczyźni:

  1. Chiny
  2. Francja
  3. Korea Południowa/Chińskie Tajpej

Lekkoatletyka

Halowe Mistrzostwa Azji 2024 (gospodarz: Iran)

  1. Chiny (8Z, 6S, 2B)
  2. Japonia (4Z, 4S, 1B)
  3. Kazachstan (4Z, 2S, 5B)

Curling

Mistrzostwa Świata Juniorów w Curlingu (gospodarz: Finlandia)

Kobiety:

  1. Szwajcaria
  2. Japonia
  3. Norwegia

Mężczyźni:

  1. Norwegia
  2. Włochy
  3. Dania

Short Track

Mistrzostwa Świata Juniorów ISU 2024 (gospodarz: Polska)

  1. Korea Południowa (4Z, 4S, 2B)
  2. Chiny (3Z, 1S, 1B)
  3. Węgry (2Z, 0S, 0B)

8. Polska (0Z, 0S, 1B)

  • Brązowy medal w sztafecie na 3000 m: Natalia Bielicka, Anna Falkowska, Michalina Wawer, Kornelia Wożniak

Łucznictwo

Mistrzostwa Europy w Łucznictwie Halowym (gospodarz: Chorwacja)

  1. Włochy (6Z, 8S, 5B)
  2. Ukraina (5Z, 2S, 2B)
  3. Izrael (3Z, 3S, 0B)

Bobsleje/skeleton

Mistrzostwa Świata 2024 (gospodarz: Niemcy)

  1. Niemcy (6Z, 3S, 6B)
  2. Kanada (1Z, 0S, 0B)
  3. Wielka Brytania (0Z, 2S, 0B)

Mistrzostwa Europy (gospodarz: Łotwa)

  1. Niemcy (4Z, 3S, 3B)
  2. Wielka Brytania (1Z, 1S, 1B)
  3. Belgia (1Z, 0S, 0B)

Strzelectwo

Mistrzostwa Europy (gospodarz: Węgry)

  1. Niemcy (4Z, 2S, 5B)
  2. Ukraina (3Z, 2S, 1B)
  3. Gruzja (3Z, 0S, 0B)

5. Polska (1Z, 2S, 0B)

  • Złoty medal w karabinie pneumatycznym juniorów: Iwan Rakicki
  • Srebrny medal w karabinie pneumatycznym: Julia Piotrowska
  • Srebrny medal drużynowo w konkurencji karabin pneumatyczny: Julia Piotrowska, Aneta Stankiewicz, Izabela Dudek

Łyżwiarstwo figurowe

Mistrzostwa Świata Juniorów (gospodarz: Chińskie Tajpej)

  1. Japonia/USA (1Z, 1S, 1B)
  2. Korea Południowa (1Z, 1S, 0B)

Klasyfikacja medalowa ogólna za miesiąc styczeń:

1. Chiny37 Złotych15 Srebrnych5 Brązowych57 medali
2.USA31 Złotych14 Srebrnych17 Brązowych62 medale
3.Niemcy24 Złote12 Srebrnych22 Brązowe48 medali
4.Norwegia17 Złotych14 Srebrnych14 Brązowych45 medali
5.Korea Północna11 Złotych0 Srebrnych0 Brązowe11 medali
6.Włochy10 Złotych15 Srebrnych5 Brązowe30 medali
7.Ukraina10 Złotych6 Srebrnych3 Brązowe19 medali
8.Francja 9 Złotych8 Srebrnych13 Brązowe30 medali
9.Korea Południowa9 Złotych6 Srebrnych7 Brązowe22 medale
10.Kolumbia9 Złotych4 Srebrne1 Brązowe14 medale
*Polska w tym zestawieniu zajęła 23. miejsce (3 złote, 7 srebrnych i 13 brązowych medali)