Rok 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne wielkie sportowe emocje. Wszyscy czekamy na igrzyska olimpijskie w Paryżu oraz piłkarskie mistrzostwa Europy. Co poza nimi czeka nas w najbliższym czasie? Prezentujemy kalendarz wybranych wydarzeń sportowych, którymi będziemy żyć już niebawem.

Badminton

20.03 – 24.03 Poland Open (Tarnów)

Biathlon

08.03 – 10.03 PŚ (Soldier Hollow/USA) – TVP Sport

14.03 – 17.03 PŚ (Canmore/Kanada) – TVP Sport

22.03 – 25.03 MP (Jakuszyce)

Bobsleje

11.03 – 17.03 PŚ (Lake Placid/USA) – Polsat Sport

Formuła 1

2.03 GP Bahrajnu (Sakhir) – Viaplay

9.03 GP Arabii Saudyjskiej (Dżudda) – Viaplay

24.03 GP Australii (Melbourne) – Viaplay

Hokej na lodzie

31.03 – 6.04 MŚ Dywizji 1B kobiet (Ryga/Łotwa) – Youtube

Judo

01.03 – 03.03 Grand Slam (Taszkient/Uzbekistan)

22.03 – 24.03 Grand Slam (Tbilisi/Gruzja)

29.03 – 31.03 Grand Slam (Antalya/Turcja)

Kolarstwo szosowe

02.03 Strade Bianche (Włochy) – Eurosport

03.03 – 10.03 Paryż-Nicea (Francja) – Eurosport

04.03 – 10.03 Tirreno-Adriatico (Włochy) – Eurosport

16.03 Mediolan-San Remo (Włochy) – Eurosport

18.03 – 24.03 Dookoła Katalonii (Hiszpania) – Eurosport

20.03 Classic Brugge-De Panne (Belgia) – Eurosport

22.03 E3 Saxo Classic (Belgia) – Eurosport

24.03 Gandawa-Wevelgem (Belgia) – Eurosport

27.03 Dwars Door Vlaanderen (Belgia) – Eurosport

31.03 Dookoła Flandrii (Belgia) – Eurosport

Lekkoatletyka

01.03 – 03.03 Halowe MŚ (Glasgow/W.Brytania) – TVP Sport

Łyżwiarstwo figurowe

18.03 – 24.03 MŚ (Montreal/Kanada) – Polsat Sport, Eurosport

Łyżwiarstwo szybkie

02.03 – 03.03 MP w wieloboju i w wieloboju sprinterskim (Tomaszów Mazowiecki)

07.03 – 10.03 MŚ w wieloboju (Inzell/Niemcy) – Polsat Sport

Short track

15.03 – 17.03 MŚ (Rotterdam/Holandia) – Polsat Sport

23.03 – 24.03 MP (Gdańsk)

Moto GP

10.03 GP Kataru (Lusajl) – Polsat Sport

24.03 GP Portugalii (Portimao) – Polsat Sport

Narciarstwo alpejskie – Eurosport

01.03 slalom gigant mężczyzn (Aspen/USA)

02.03 zjazd kobiet (Kvitfjell/Norwegia)

02.03 slalom gigant mężczyzn (Aspen/USA)

03.03 supergigant kobiet (Kvitfjell/Norwegia)

03.03 slalom mężczyzn (Aspen/USA)

09.03 slalom gigant kobiet (Aare/Szwecja)

09.03 slalom gigant mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)

10.03 slalom kobiet (Aare/Szwecja)

10.03 slalom mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)

16.03 slalom gigant mężczyzn (Saalbach/Austria)

16.03 slalom kobiet (Saalbach/Austria)

17.03 slalom mężczyzn (Saalbach/Austria)

17.03 slalom gigant kobiet (Saalbach/Austria)

22.03 supergigant mężczyzn (Saalbach/Austria)

22.03 supergigant kobiet (Saalbach/Austria)

23.03 zjazd kobiet (Saalbach/Austria)

24.03 zjazd mężcyzn (Saalbach/Austria)

Biegi narciarskie – Eurosport

01.03 – 03.03 Lahti/Finlandia

09.03 – 10.03 Oslo/Norwegia

12.03 Drammen/Norwegia

15.03 – 17.03 Falun/Szwecja

Skoki narciarskie – Eurosport

01.03 – 03.03 Lahti/Finlandia

09.03 – 10.03 Oslo/Norwegia – Raw Air

12.03 – 13.03 Trondheim/Norwegia – Raw Air

16.03 – 17.03 Vikersund/Norwegia – Raw Air

22.03 – 24.03 Planica/Słowenia

Kombinacja norweska – Eurosport

02.03 – 03.03 Lahti/Finlandia

07.03 – 10.03 Oslo/Norwegia

16.03 – 17.03 Trondheim/Norwegia

Pięciobój nowoczesny

05.03 – 10.03 PŚ (Kair/Egipt)

Piłka nożna

03.03 – 16.03 Puchar Azji Kobiet AFC u-20 2024 (Uzbekistan) – Youtube

05.03 – 06.03 rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów – Polsat Sport Premium

7.03 pierwsze mecze 1/8 finału LE i LKE – Viaplay

12.03 – 13.03 rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów – Polsat Sport Premium

13.03 – 31.03 Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 17 kobiet 2024 (Paragwaj) – Youtube

14.03 rewanżowe mecze 1/8 finału LE i LKE – Viaplay

15.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału LM, LE i LKE (Nyon/Szwajcaria)

21.03 półfinał baraży o Euro 2024: Polska – Estonia (Warszawa) – TVP Sport

21.03 – 24.03 Finały Ligi Narodów Concacaf 2024 (USA) – Youtube

26.03 ew. finał baraży o Euro 2024: Walia/Finlandia – Polska – TVP Sport

Podnoszenie ciężarów

31.03 – 11.04 IWF GP – kwalifikacje do IO Paryż

Mistrzostwa Świata WRC

28.03 – 31.03 Rajd Safari

Siatkówka

02.03 – 03.03 Turniej finałowy PP mężczyzn (Kraków) – Polsat Sport

16.03 – 17.03 Turniej finałowy PP kobiet (Nysa) – Polsat Sport

Siatkówka plażowa

05.03 – 09.03 Beach Pro Tour Elite16 (Dauha/Katar) – Polsat Sport

Snowboard – Polsat Sport, Eurosport

09.03 snowcross (Cortina d’Ampezzo (Włochy)

09.03 slalom równoległy (Winterberg/Niemcy)

10.03 drużynowy slalom równoległy (Winterberg/Niemcy)

16.03 slopestyle (Szpindlerowy Młyn/Czechy)

16.03 – 17.03 snowcross (Montafon/Austria)

16.03 slalom równoległy (Berchtesgaden/Niemcy)

17.03 drużynowy slalom równoległy (Berchtesgaden/Niemcy)

23.03 slopestyle (Silvaplana/Szwajcaria)

23.03 – 24.03 snowcross (Mont-Sainte-Anne/Kanada)

Szermierka

02.03 – 03.03 PŚ w szabli M (Padwa/Włochy)

02.03 – 03.03 PŚ w szabli K (Ateny/Grecja)

16.03 – 17.03 PŚ w szabli K (Sint-Niklaas/Belgia)

16.03 – 17.03 PŚ we florecie K+M (Waszyngton/ USA)

23.03 – 24.03 PŚ w szabli M (Budapeszt/Węgry)

23.03 – 24.03 PŚ w szpadzie K (Chengdu/Chiny)

23.03 – 24.03 PŚ w szpadzie M (Buenos Aires/Argentyna)

Tenis ziemny (Canal+Sport/Polsat Sport)

06.03 – 17.03 ATP/WTA Indian Wells/USA

19.03 – 31.03 ATP/WTA Miami/USA

Impreza multidyscyplinarna

08.03 – 23.03 Igrzyska Afrykańskie 2024 (Ghana)

14.03 – 02.04 Igrzyska Azji Południowej 2024 (Pakistan)

Curling (Eurosport, Polsat Sport)

16.03 – 24.03 Mistrzostwa Świata Kobiet w Curlingu 2024 (Kanada)

30.03 – 07.04 Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Curlingu 2024 (Szwajcaria)

Koszykówka

27.03 – 31.03 Puchar Azji FIBA (Singapur)