Za nami losowanie grup eliminacji mistrzostw Europy piłkarek. Los okazał się łaskawy dla biało-czerwonych, które trafiły na Niemcy, Austrię i Islandię.

W ubiegłym roku biało-czerwone wywalczyły awans do „elity” Ligi Narodów. Dzięki temu mogą być dziś spokojniejsze od rywalek, które zostały na niższym szczeblu. Każdy z dywizji A ma zapewniony minimum udział w barażach. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskają natomiast bezpośrednie przepustki na Euro 2025.

Los uśmiechnął się dodatkowo. Rywalkami z drugiego koszyka będą Austriaczki, choć mogły być nimi mistrzynie Europy i wicemistrzynie świata – Angielki. Z trzeciego mamy zaś Islandię, a nie grające kapitalną piłkę Belgijki czy zawsze groźne ekipy ze Skandynawii.

Eliminacje Euro 2025, podział na grupy:

Dywizja A
*1. i 2. miejsce = awans na Euro, 3. i 4. miejsce = udział w barażach
1: Holandia, Włochy, Norwegia, Finlandia
2: Hiszpania, Dania, Belgia, Czechy
3: Francja, Anglia, Szwecja, Irlandia
4: Niemcy, Austria, Islandia, Polska

Dokładny terminarz gier eliminacji mistrzostw Europy 2025 zostanie ustalony niebawem, ale wiadomo już, że dwie pierwsze kolejki rozegrane zostaną 3-9 kwietnia, następne dwie zaplanowano na 29 maja – 4 czerwca, a piątą i szóstą – na 10-16 lipca. 19 lipca odbędzie się losowanie par barażowych. Pierwsza runda tej spotkań tej fazy (w formule mecz i rewanż) przeprowadzona zostanie 23-29 października, a decydujące dwumecze rozegrane zostaną 27 listopada – 3 grudnia. Turniej finałowy mistrzostw Europy 2025 zaplanowano na 2-27 lipca na szwajcarskich boiskach.