Marzec przyniósł nam wiele imprez sportowych, na które warto było zwrócić uwagę. Iga Świątek wygrała turniej Indian Wells, a Ewa Swoboda została wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów!

Lekkoatletyka

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce (gospodarz: Wielka Brytania)

  1. Stany Zjednoczone (6Z, 9S, 5B)
  2. Belgia (3Z, 0S, 1B)
  3. Nowa Zelandia (2Z, 2S, 0B)

18. Polska (0Z, 1S, 1B)

  • Srebrny medal w biegu na 60 metrów – Ewa Swoboda
  • Brązowy medal w biegu na 60 metrów ppł – Pia Skrzyszowska

Mistrzostwa Świata w przełajach (gospodarz: Serbia)

  1. Kenia (6Z, 2S, 3B)
  2. Etiopia (2Z, 6S, 2B)
  3. Uganda (1Z, 1S, 3B)

Formuła 1

Grand Prix Bahrajnu

  1. Max Verstappen (Holandia)
  2. Charles Leclerc (Monako)
  3. George Russell (Wielka Brytania)

Grand Prix Arabii Saudyjskiej

  1. Max Verstappen (Holandia)
  2. Charles Leclerc (Monako)
  3. Sergio Perez (Meksyk)

Grand Prix Australii

  1. Max Verstappen (Holandia)
  2. Carlos Sainz Jr. (Hiszpania)
  3. Sergio Perez (Meksyk)

Curling

Mistrzostwa Świata w Curlingu na Wózkach Inwalidzkich (gospodarz: Korea Południowa)

  1. Norwegia
  2. Kanada
  3. Chiny

Mistrzostwa Świata w miksie na wózkach (gospodarz: Korea Południowa)

  1. Korea Południowa
  2. Chiny
  3. Włochy

Mistrzostwa Świata w Curlingu Kobiet (gospodarz: Kanada)

  1. Kanada
  2. Szwajcaria
  3. Korea Południowa

Kolarstwo szosowe

Wyścig Paryż-Nicea

  1. Matteo Jorgenson (USA)
  2. Remco Evenepoel (Belgia)
  3. Brandon McNultty (USA)

Wyścig Tirreno-Adriatico

  1. Jonas Vingegaard (Dania)
  2. Juan Ayuso (Hiszpania)
  3. Jai Hindley (Australia)

Wyścig Mediolan-San Remo

  1. Jasper Phillipsen (Belgia)
  2. Michael Mathews (Australia)
  3. Tadej Pogacar (Słowenia)

Wyścig Dookoła Katalonii

  1. Tadej Pogacar (Słowenia)
  2. Mikel Landa (Hiszpania)
  3. Egan Bernal (Kolumbia)

Wyścig Brugge-De Panne

  1. Jasper Phillipsen (Belgia)
  2. Tim Merlier (Belgia)
  3. Danny van Poppel (Holandia)

Wyścig Dookoła Flandrii

  1. Mathieu van de Poel (Holandia)
  2. Luca Mozzato (Włochy)
  3. Nils Politt (Niemcy)

Piłka nożna

Mistrzostwa Azji u-20 w piłce nożnej kobiet (gospodarz: Uzbekistan)

  1. Korea Północna (Kwalifikacja do MŚ u-20)
  2. Japonia (Kwalifikacja do MŚ u-20)
  3. Australia (Kwalifikacja do MŚ u-20)
  4. Korea Południowa (Kwalifikacja do MŚ u-20)

Liga Narodów Concacaf (gospodarz: Stany Zjednoczone)

  1. USA (trzeci tytuł)
  2. Meksyk
  3. Jamajka
  4. Panama

Tenis ziemny

Indian Wells

  1. Iga Świątek (Polska)
  2. Maria Sakkari (Grecja)
  1. Carlos Alcaraz (Hiszpania)
  2. Danii Medvedev (Rosja)

Miami Open

  1. Danielle Collins (USA)
  2. Jelena Rybakina (Kazachstan)
  1. Jannik Sinner (Włochy)
  2. Grigor Dimitrov (Bułgaria)

Łyżwiarstwo szybkie

Mistrzostwa Świata w sprincie (gospodarz: Niemcy)

  1. Chiny (1Z, 0S, 0B)
  2. Japonia (1Z, 0S, 0B)
  3. Holandia (0Z, 2S, 1B)

Mistrzostwa Świata w wieloboju (gospodarz: Niemcy)

  1. Holandia (1Z, 2S, 1B)
  2. Stany Zjednoczone (1Z, 0S, 0B)
  3. Norwegia (0Z, 0S, 1B)

Igrzyska Afrykańskie (gospodarz: Ghana)

  1. Egipt (103Z, 47S, 42B)
  2. Nigeria (47Z, 34S, 40B)
  3. RPA (32Z, 32S, 42B)
  4. Algieria (29Z, 38S, 48B)
  5. Tunezja (22Z, 27S, 39B)
  6. Ghana (19Z, 29S, 21B)
  7. Maroko (9Z, 12S, 14B)
  8. Etiopia (9Z, 8S, 5B)

Moto GP

Grand Prix Kataru

  1. Francesco Bagnaia (Włochy)
  2. Brad Binder (RPA)
  3. Jorge Martin (Hiszpania)

Grand Prix Portugalii

  1. Jorge Martin (Hiszpania)
  2. Enea Bastianini (Włochy)
  3. Pedro Acosta (Hiszpania)

Snooker

Mistrzostwa Świata Kobiet w Snookerze (gospodarz: Chiny)

  1. Bai Yulu (Chiny)
  2. Mink Nutcharut (Tajlandia)

Short track

Mistrzostwa Świata w Short tracku (gospodarz: Holandia)

  1. Chiny (4Z, 0S, 0B)
  2. Kanada (2Z, 0S, 2B)
  3. Stany Zjednoczone (1Z, 2S, 3B)

Łyżwiarstwo figurowe

Mistrzostwa Świata (gospodarz: Kanada)

  1. Stany Zjednoczone (2Z, 1S, 0B)
  2. Japonia (1Z, 2S, 0B)
  3. Kanada (1Z, 1S, 0B)

Kolarstwo Torowe

Mistrzostwa UCI w Parakolarstwie (gospodarz: Brazylia)

  1. Chiny (14Z, 4S, 1B)
  2. Wielka Brytania (13Z, 14S, 5B)
  3. Francja (12Z, 5S, 2B)

18. Polska (0Z, 0S, 1B)

  • Brązowy medal w pogoni indywidualnym (kat.B) – Otylia Marczuk, Ewa Bańkowska

Koszykówka

Mistrzostwa Azji FIBA Kobiet i Mężczyzn 3×3 (gospodarz: Singapur)

Kobiety

  1. Australia
  2. Nowa Zelandia
  3. Mongolia

Mężczyźni

  1. Australia
  2. Iran
  3. Mongolia

Sporty motorowe

Rajd Safari WRC

  1. Kalle Rovanpera (Finlandia)
  2. Takamoto Katsuta (Japonia)
  3. Adrien Fourmaux (Francja)

Klasyfikacja medalowa ogólna za miesiąc marzec:

  1. Chiny (20Z, 5S, 2B)
  2. Wielka Brytania (13Z, 14S, 5B)
  3. USA (13Z, 12S, 9B)
  4. Francja (12Z, 5S, 3B)
  5. Kenia (6Z, 2S, 3B)
  6. Holandia (5Z, 4S, 3B)
  7. Kanada (4Z, 2S, 2B)
  8. Belgia (2Z, 2S, 1B)
  9. Japonia (2Z, 4S, 0B)
  10. Etiopia (2Z, 6S, 2B)

17. Polska (1Z, 1S, 2B)